adcov.com

Reakcja na szczepionkę przeciw grypie u dzieci

Grypie, dostępne dla dzieci w wieku sześciu miesięcy i do góry jest inaktywowane szczepionki zawierającej wirus grypy zabił. Szczepionka zawiera trzy typy wirusów grypy, H3N2, H1N1 z wirusem i jeden B. Przeciwciała w szczepionce chronić dzieci przed i zapobiegania opracowanie trzy różne rodzaje wirusów grypy w organizmie.

Częste działania niepożądane

Ponieważ wirus w kadrze zostanie zabity, to jest niemożliwe, aby dostać grypę od szczepionki na grypę. Częste działania niepożądane, które zazwyczaj rozpoczyna się na dwa dni po otrzymaniu strzału to bolesność, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, niską gorączka i bóle mięśni. Jeśli występują inne poważne skutki uboczne, to może być z powodu reakcji alergicznej na strzał. Jeśli dziecko doświadcza wysokie gorączki lub innych zachowań, które wydają się nieprawidłowe, należy natychmiast skontaktować się z pediatrą.

Kto powinien unikać grypie

Dzieci, które mają znane poważne uczulenie na jaja kurze lub miały poprzednie ciężka reakcja na szczepionkę przeciw grypie powinny unikać przyjmowania grypie. Dzieci, które są w wieku poniżej sześciu miesięcy powinny także czekać, aż są starsze otrzymywać grypie. Dzieci, którzy są chorzy z umiarkowaną do ciężkiej choroby zaleca się czekać, aż są zdrowe przed uzyskaniem grypie.

Grypie Alternatywy

Czy istnieje niedobór strzałów grypy lub Twoje dziecko nie dobrze reagują na strzał, istnieje kilka możliwości dostępne. FluMist, szczepionki przeciw grypie w sprayu do nosa, jest dostępna dla dzieci w wieku dwóch i do góry. Jednak niektóre firmy ubezpieczeniowe nie pokrywają kosztów FluMist, dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić wcześniej. Dla zainteresowanych z tiomersalu znaleźć w kadrze grypy rodziców, ważne jest, aby pamiętać, że FluMist nie zawiera żadnych śladów tiomersalu. Oseltamiwir, bardziej znany jako Tamiflu, jest lek przeciwwirusowy stosowany w celu zapobiegania grypie. Chociaż nie jest tak skuteczne jak szczepionki na grypę lub aerozolu do nosa, pomaga zapobiegać grypie dla dzieci, które zostały już odsłonięte. Lek może być również stosowany u pacjentów, którzy mają już na grypę, aby pomóc krótszy czas, że czują się źle.

FluMist Side Effects

Podczas FluMist jest alternatywą dla osób, które mają problemy z standardowym grypie, są pewne skutki uboczne, że dzieci mogą lub nie mogą wystąpić po zażyciu FluMist aerozolu. Podobnie jak standardowe szczepienia przeciw grypie, a dzieci mogą wystąpić gorączka niskiej klasy lub bóle mięśni. Jednak katar, świszczący oddech, bóle głowy i wymioty są również związane z sprayu FluMist dla dzieci.

Zrozumienie Zbieg okoliczności

Jeśli Twoje dziecko miało łagodny chłód przed uzyskaniem grypie, a następnie rozwija się gorączka lub bardziej surowe zimno potem, nie należy zakładać, że jest to reakcja na strzał. Jest bardziej prawdopodobne, że zimno tylko rozwinął się w coś bardziej poważnego. Jeśli inne dzieci w rodzinie lub w klasie są chore i Twoje dziecko rozwija się objawy po otrzymaniu szczepionki na grypę, jest prawdopodobne, że on po prostu wziął na co się dzieje wokół. Jednakże, jeżeli występują te same zachowania, za każdym razem dziecko dostaje grypie, są szanse, że jest o reakcję na strzał.