adcov.com

Rdzenia nadnerczy Choroby

Choroby rdzenia nadnerczy może wpływać na wytwarzanie hormonów regulujących ciała, takich jak kortyzol, adrenaliny, noradrenaliny, adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy. W niektórych zaburzeniach wytwarzanie hormonu jest spowolnione, a w innych jest znacznie zwiększona.

Odkrycie

Ze względu na liczbę hormonów, które są wytwarzane w nadnerczach i ich różne oddziaływania na ludzki organizm, zaburzenia nadnercza może wiązać się z różnymi objawami. Niektóre choroby nadnerczy może pozostać niezauważone przez pacjenta, ale inni mogą się objawiać zmęczenia. Osoby z chorobą nadnerczy medulla może mieć ból w średnich i dolnej części pleców.

Zaburzenia

Większość zaburzenia nadnercza występują w korze i części zewnętrznej nadnercza może jednak powodować problemy w rdzeniu. Narośla na korze może zakłócać produkcję hormonów w rdzeniu przedłużonym.

Nowotwory

Guzy nadnerczy gruczoł są najczęstszą chorobą wpływa rdzeń nadnerczy. Nowotwory można rozpocząć w rdzeniu lub w korze, które mogą hamować wytwarzanie hormonów lub spowodować wytwarzanie kolec

Leczenie

Podejrzane guzy nadnercza są ogólnie znaleźć za pomocą MRI lub CAT skanowania. Na mniejszych guzów, częste skanowanie może być wykonane w celu określenia tempa wzrostu guza.

Usuwanie

Laparoskopowa lub otwarta operacja może być wykonane w celu usunięcia guzów gruczołu, jeśli są więcej niż 4 cm długości.