adcov.com

Radiation Effects Testowanie

Chociaż badania promieniowania ma pomóc w rozwoju technologii jądrowych dla lepszej potrzeb energetycznych, większość ludzi boi się skutków promieniowania i podjąć "NIMBY" (Not In My Backyard) stanowisko. Chociaż jest dobrze ustalone, że promieniowanie szkodzi środowisku czasami korzyści testów przewyższają ryzyko skutków promieniowania. Na przykład, medyczne rentgenowskie może pomóc lekarz zdiagnozować problemy, które ratują nasze życie.

Identyfikacja

Promieniowanie odbywa się, gdy obiekt emituje energię w postaci fali. Dwa typy promieniowania istnieje: promieniowanie jonizujące i niejonizujące. Promieniowanie jonizujące ma znacznie więcej energii niż promieniowania niejonizującego i stanowi najbardziej niebezpiecznego oddziaływania promieniowania z ludzi, takich jak promienie X i promieniowania jądrowego, zgodnie z Agencji Ochrony Środowiska. Promieniowanie niejonizujące pochodzi z mikrofalówki i światła.

Badania medyczne

Mimo, że promienie rentgenowskie są bezpieczne zgodnie z EPA, skutki promieniowania z nich wciąż może gromadzić się w organizmie. Badanie promieniowania gamma, takie jak ten z x-ray, wykonane przez Instytut Badawczy Chulabhorn w Bangkoku, Tajlandia wykazało, że dawki niskim poziomie promieniowania może jeszcze wywołać raka przez szkodliwe nici DNA i innych mutacji genetycznych.

Tesing jądrowej

Efekty prób jądrowych otrzymują wiele uwagi w mediach, zwłaszcza, że ​​broń jądrowa są przeznaczone do celów wojskowych. Przyjaciele Ziemi Organizacji, grupa anty-nuklearna broń twierdzi, że badania, promieniowanie zanieczyszcza środowisko. Promieniowanie z prób jądrowych zwykle trwa tysiące lat przed podział; w średniej wodzie czasu i naturalnego migracji może często wykonują promieniowania poza zakres badań skazić nowe obszary.

Polityczny

Czasami skutki promieniowania z testów nie wpływa bezpośrednio ludzi, ale powoduje problemy polityczne i ryzyko. Nowoczesny społeczność międzynarodowa ma ogólne porozumienie w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu broni jądrowej, często poprzez ograniczenie testów. W 2009 roku, Korea Północna spowodowane światowych przywódców, takich jak prezydent Barack Obama czuć, że badania Korei Północnej był bardziej zagrażają pokojowi na świecie, niż w przypadku legalnych zastosowań, donosi Reuters.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ilość promieniowania, które przyczynia się do testowania środowiska jest znacznie mniej niż większość ludzi wierzy, donosi Health Physics Society. Sztuczne źródła promieniowania, takie jak medyczne rentgenowskie stanowią jedynie około jednej czwartej zanieczyszczenia promieniowania. Radon gazu powszechnie spotykane w domach emituje najwyższy odsetek osób zanieczyszczeń są narażone na działanie promieniowania, na około 200 millirems rocznie, zgodnie z Health Physics Society