adcov.com

Pytania propoksylowych

Pytania propoksylowych


Propoksy jest skrót propoksyfenem nazwę chemiczną, opioidowego środka przeciwbólowego. Xanodyne, Inc ,. sprzedaje propoksyfen pod markami Darvon (propoksyfen sam) i Darvocet lub Darvocet-N (Propoksyfen oraz paracetamol). W dniu 19 listopada 2010 roku, Food and Drug Administration (FDA) głosowało polecić wycofanie wszystkich marką i formy rodzajowe propoksyfenu z rynku.

Dlaczego FDA Poleć Banning Propoksyfen?

W 1976 roku FDA zatwierdziła propoksyfen jako Załącznik IV substancji kontrolowanej w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu. Gdy tylko w 1978 roku, FDA otrzymała petycje obywatelskie zauważając wpływ leku na przez pacjenta rytmu serca i żądaniem usunięcia propoksyfenem z rynku. Jednak FDA nie znaleźliśmy, że skutki uboczne przewyższały korzyści. Dodatkowe petycje zostały wydane w 2006 i 2009 roku 2009 petycji oddanych mało wątpliwości co do skuteczności propoksyfenem że FDA zapytał Xanodyne, Inc., do przeprowadzenia badania szczególnie pomiaru efektów narkotyku na funkcję serca zdrowych. Wyniki były na tyle istotne, aby polecić pociągnięcie propoksyfen z rynku.

Jakie były Wyniki badania?

Xanodyne, Inc., przeprowadzono badania, w których dawkowanie uczestników różne. Naukowcy monitorowali odstęp QT, które jest czas pomiędzy hearbeats, uczestników. Tych pacjentów otrzymujących 600 mg dawki i otrzymującej 900 mg dawki oba skoki w ich zobaczył odstępu QT. Mg grupa 600 zobaczyłem średnią zmianę 29,8 milisekund i mg grupa 900 zobaczyłem średnią zmianę 38,2 milisekund. Międzynarodowa Konferencja Harmonizacji (ICH) E14 Guideline1 stwierdza, że ​​każdy lek powoduje odstępu QT większa niż 20 milisekund sprzyja arytmii warunków lub nieregularnych uderzeń serca. To może prowadzić do niskiego ciśnienia krwi, omdlenia, tachykardia lub znacznego zatrzymania krążenia.

Skąd mam wiedzieć, czy jestem Biorąc Propoksyfen?

Sprawdź etykietę swojego leku przeciwbólowego. Etykieta może mieć jedną z tych nazw, w zależności od tego, czy jest to nazwa producenta lub wersja ogólna: Darvon, Darvocet, Darvocet A500, Darvocet-N, propoksyfen, propoksyfen-N paracetamol lub proxoxyphene napsylan. Jeśli nadal niepewna, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co należy zrobić, jeśli biorę Propoksyfen?

Natychmiast skontaktować się z lekarzem i umówić się na spotkanie w celu omówienia alternatywnych leków. Obecnie Xanodyne, Inc., dobrowolnie zaprzestała produkcji leków propoksyfen, i FDA zażądała że producenci leków generycznych również spełniać. Jednakże, ogólne propoksyfen jest jeszcze dostępna. Nawet jeśli wziąć propoksyfen bez skutków ubocznych, należy porozmawiać z lekarzem na temat alternatywnych leków, bo nie może być w stanie zakupić propoksyfen w przyszłości.

Czy mogę przerwać przyjmowanie Propoksyfen dzisiaj?

Nie należy przerywać przyjmowania propoksyfen bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Musisz powoli odzwyczaić od propoksyfen, aby uniknąć wystąpienia objawów odstawiennych. Ponadto, należy mieć zapasową leki przeciwbólowe gotowy do zapobiegania pogorszenia stanu.

Brałem Propoksyfen 10 lat, powinienem się niepokoić?

Według Geralda Dal Pan, MD, MHS, dyrektor biura FDA nadzoru i epidemiologii, długoterminowe użytkownicy propoksyfenem nie powinien martwić się o niekorzystnych problemów z sercem z powodu długotrwałego stosowania leku. Skutki propoksyfenem nie kumulują się. Jednak zmiany w swoim leków lub pogorszenia stanu, w szczególności spadek funkcji nerek, może zwiększyć ryzyko wystąpienia arytmii.

Jak mogę wrzucać Propoksyfen Pills?

FDA zaleca mieszanie tabletki z fusów kawy lub innych śmieci, aby były smaczne, aby dzieci lub innych osób, które mogą przejść przez śmieci. Alteratively, można zamknąć je w śrubowych najlepszych zamykanych butelek lub innych pojemników i umieścić je w koszu. Nie zmywać pigułki w toalecie lub zmielić je w wywóz śmieci.