adcov.com

Pytania do opiekuna do osób starszych

Pytania do opiekuna do osób starszych


Starsi dorośli są bardziej prawdopodobne niż inne upośledzenie fizyczne do rozwoju zawodowego, które wymagają pomocy i opieki. Według Janet A. Clark z Uniwersytetu w Missouri, kilku członków rodziny, są w stanie zapewnić bezpośrednią opiekę dla swoich starszych bliskich i trzeba zatrudnić pomoc z zewnątrz rodziny. Członkowie rodziny mogą zadawać pewnych pytań, aby wybrać właściwą osobę, aby pomóc swojej ukochanej.

Doświadczenie i odsetek

Rodziny powinny koncentrować się na tworzeniu dobre dopasowanie potrzeb danej osoby i kwalifikacji opiekuna. Powinny one również skupić się na nauce o doświadczenia opiekuna. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy występowała podobne rodzaje sprawowania opieki lub pracował jako towarzysz. Skupić się na umiejętności opiekuna za. Dowiedz się, czy osoba lubi pracować z ludźmi i czy ona może pracować samodzielnie.

Umiejętności

Ważne jest, aby opiekun pracuje z ludźmi w sposób podobny do tego, jak on będzie pracy z tym konkretnej osoby. Pytania na temat konkretnych umiejętności, takich jak kąpiel, ubieranie zapewniając, posiłków i usług porządkowych, należy zapytać, czy są one potrzebne. W ogóle, pytania o umiejętności powinny odpowiadać potrzebom starszego się pod opieką. Pomoże to zarówno wywiad i rozmówca, aby zobaczyć, czy ta pozycja jest dobrym rozwiązaniem. Na przykład, jeśli starsza osoba miała problemy z pamięcią, takich jak demencja lub problemy emocjonalne, takie jak gniew, smutek lub zły humor, pytania o jak opiekun czuje i że odpowiedzi na te kwestie pomoże zorientować się, w jaki sposób opiekun może obsługiwać te kwestie.

Credentialing i szkolenia

Istnieje szeroki zakres możliwych mandatów, opiekun może mieć. Pytając o referencje jest ważnym sposobem na znalezienie dobre dopasowanie umiejętności opiekuna i potrzeb osoby starszej. Na przykład, osoba, która jest Attendant Personal Care Home Care Assistant lub ogólnie zapewnia pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, ale nie jest do pomocy w kwestiach medycznych. Ludzie, którzy są Certyfikowani doradcy zdrowia domu lub certyfikowanych asystentów Pielęgniarstwo mają kwalifikacje do podjęcia podstawowych pomiarów opieki zdrowotnej, natomiast Pielęgniarka niedyplomowana lub Licensed to kwalifikacje zawodowe pielęgniarki, aby pomóc starszej osobie, która potrzebuje więcej pomocy medycznej.