adcov.com

Psyllium dla redukcji cholesterolu

Według American Heart Association, szacuje 98.600.000 dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma poziom cholesterolu we krwi 200 mg / dl lub więcej. Poziomów pomiędzy 200 a 239 są uważane za granica wysokiego ryzyka i poziomy 240 i powyżej są uważane za duże ryzyko. Suplementy psyllium może znacząco zmniejszyć wysoki poziom cholesterolu.

Cholesterol

Cholesterol jest miękki materiał, który znajduje się w krwiobiegu u tłuszczów. To jest w każdej komórce organizmu ludzkiego. Cholesterol jest niezbędny dla zdrowia organizmu, ponieważ przyczynia się do wytworzenia błon komórkowych i jest potrzebne przez niektórych hormonów w organizmie w celu ich właściwego funkcjonowania. Cholesterol jest rozpuszczalny w krwi, a zatem musi być transportowany do oraz z komórek przez lipoproteiny. Dwa główne lipoproteiny są lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) i lipoproteiny o dużej gęstości (HDL). Zbyt wiele krążących LDL we krwi może prowadzić do powstania osadów płytki, który stopniowo zaczynają się blokować ściany tętnicy i może prowadzić do choroby serca.

Psyllium

Psyllium łuskę, lub łuski babki, otrzymuje się z zmielonych nasion rośliny Plantago ovata. Jest ono stosowane w ziołowych dziesięcioleci. Psyllium jest stosowany jako bardzo delikatne, luzem kształtowego środka przeczyszczającego, która może ułatwić szczep zaparcie, zespół jelita drażliwego i grubego. Psyllium jest bogata w rozpuszczalny błonnik zwanej śluzu. Klej absorbuje wodę i staje się pogrubiona i galaretowaty. Zwiększa czas pasażu jelitowego, a także wykazano w celu zmniejszenia poziomów cholesterolu.

Psyllium i cholesterol

Zgodnie z US Food and Drug Administration, dodając 3 do 12 g psyllium w diecie każdego dnia może zmniejszyć ryzyko chorób serca. W postaci proszku o jedną łyżeczkę psyllium dodaje się do szkła 8 uncji wody i mieszano pić, zanim zaczyna gęstnieć. Psyllium jest również dostępna w postaci kapsułek, jeśli wolisz. Niektóre płatki śniadaniowe zawierają psyllium. Według American Heart Association, łuski psyllium może obniżyć poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), lub złego cholesterolu.

Ostrzeżenia

Liczba skutków ubocznych zostały zgłoszone przez użytkowników psyllium, w tym reakcji alergicznej skóry, wstrząs anafilaktyczny, niedrożność przewodu pokarmowego, wzdęcia, obrzęk warg, twarzy i języka, ból w klatce piersiowej i trudności w połykaniu. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy przerwać stosowanie psyllium i natychmiast skontaktuj się z lekarzem.