adcov.com

Przyprawy anty-grzybicze

Przyprawy anty-grzybicze


Przyprawy są używane od wieków, zarówno dla celów kulinarnych i leczniczych. Obecnie przypraw są powszechnie używane w przygotowywaniu żywności. Do przygotowania żywności, termin "przyprawa" jest często używane zamiennie z określeniem "zioła", chociaż przyprawy, zioła są różne. Choć zioła pochodzą z roślin aromatycznych w strefach umiarkowanych, przyprawy pochodzą z roślin tropikalnych. Dodatkowo, w przeciwieństwie do ziół, z których jest zwykle liście, które są używane, przyprawy wykonane są z wielu części roślin, takich jak korzenie, nasiona, kora, jagody i kwiaty. Wykorzystywane do celów leczniczych, różne przyprawy mają różne korzyści, w tym właściwości anty-grzybicze, zgodnie z University of Delaware.

Kurkuma

Kurkuma jest przyprawą anty-grzybicze wykonane z podziemnych korzeni rośliny Curcuma longa. Kurkuma to roślina tropikalna i jest członkiem rodziny imbiru. Pod koniec wegetacji korzenie są zbierane, suszone na słońcu i uderzył w proszku ziemi kurkuma. Kurkumina w kurkumy to naturalny pigment, który nadaje jej żółty kolor kurkuma; również daje kurkuma jego właściwości anty-grzybicze. Korzyści anty-grzybicze kurkumy są pomocne w leczeniu chorób skóry, takich jak grzybica.

Goździki

Goździkowy (Eugenia caryophyllus) jest bardzo skuteczny jako przyprawa anty-grzybicze. Przyprawy mogą być stosowane wewnętrznie lub stosowane miejscowo dla jego korzystnych właściwości. Goździki są stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych z paznokciem i paznokieć. W leczeniu dietetycznym, goździki są również korzystne dla leczenia drożdże (Candida albicans) infekcji.

Kwaśnica

Berberys (Berberis vulgaris) jest przyprawą wykonane z wszystkich części roślin tropikalnych i jest używany do różnych środków leczniczych. Berberysu zawiera berberyny, co jest korzystne ze względu na jego silne właściwości przeciwgrzybicznych. Przyprawa wykazano znaczące właściwości przeciwgrzybicze stosowany w treamtment zakażeń Candida albicans.

Piment

Ziele angielskie (Pimenta dioica), jest suszone jagody o wiecznie zielone drzewa macierzystego do Ameryki Środkowej i Południowej. Przyprawa zawiera eugenol, co jest czynnikiem, który zapewnia odporność na bakterie, wirusy i grzyby. Ziela angielskiego historycznie został użyty do jej przeciwgrzybicznych korzyści, jak również jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciw drobnoustrojom.