adcov.com

Przyczyny utraty wagi na grypę

Większość ludzi w pewnym momencie lub innego doświadczenia zaraźliwa choroba układu oddechowego znany jako grypa. W rzeczywistości, Centrum Kontroli i Prewencji Chorób szacuje, że każdego roku w Stanach Zjednoczonych., Około 5 do 20 procent populacji staje się na grypę, w wyniku hospitalizacji 200000 i śmierć około 36.000. Typy wirusa grypy A, B i C spowodować grypę, którego objawy to gorączka, ból głowy, zmęczenie, suchy kaszel, ból gardła, katar lub uczucie zatkanego nosa, bóle mięśni. Objawy żołądkowe, w tym nudności, wymioty i biegunka są bardziej powszechne u dzieci, a często powodują odwodnienia i utraty wagi.

Odwodnienie

Na podstawie masy i ogólnego stanu zdrowia, każdy wymaga pewnej ilości płynu na dzień. Kiedy osoba z objawami grypy nie pić tyle płynów, aby zastąpić lub wydala organizm wykorzystuje, odwodnienie występuje. Ludzie, którzy są odwodnione będzie mocz rzadziej i często przechodzą niewielkie ilości ciemnego moczu. Wyniki odwodnienie w utracie wagi z powodu utraty płynów. Pięć procent utraty wagi ze względu na utratę płynów związane z objawami grypy jest powszechnie uważany łagodne odwodnienie, a 10 procent utraty wagi jest za umiarkowany.

Nudności i wymioty

Czasami objawy grypy obejmują nudności powodu niepokoju w żołądku, co może w konsekwencji powodować wymioty. W przeważającej części, wymioty wynikające z grypą jest nieszkodliwe. Jeśli jednak długotrwały, odwodnienie wraz z nierównowagi elektrolitów i składników mineralnych krążących we krwi może pojawić się w organizmie, co może również prowadzić do utraty masy ciała i niedożywienia.

Biegunka

Częste wyładowania luźnej i wodnisty stolec jest często związane z wirusowym zapaleniem żołądka i jelit, powszechnie znany jako grypa żołądka. Jednak jest to zwykle dla dzieci z grypy wystąpić biegunka. Biegunka powoduje również odwodnienie, co często prowadzi do utraty masy ciała.

Utrata apetytu

Połączenie nudności, wymioty i biegunka często prowadzi do utraty apetytu przez ludzi z grypą. To z kolei skutkuje zmniejszeniem ilości wymaganej dziennego spożycia kalorii, co również prowadzi do utraty masy ciała.

Ostrzeżenia i porady:

W przypadku utraty masy ciała w wyniku dehydratacji, ważne jest, aby monitorować uwodnienie poprzez małe łyki płynów w czasie, a następnie stopniowo zwiększając dawkę. Należy unikać cieczami, które są kwasowe, kofeinę lub gazowane dwutlenkiem węgla. Odwodnienie u dzieci i osób starszych, może szybko stać się zagrażające życiu. Pomoc lekarska jest konieczna gdy biegunka i wymioty utrzymuje się dłużej niż trzy dni.

Grypa może być poważna choroba, i to jest ważne dla ludzi, do podjęcia działań, aby chronić się, zwłaszcza w sezonach grypowych. CDC zaleca coroczną szczepionkę przeciw grypie jako pierwszy i najważniejszy krok w ochronie przeciw grypie sezonowej.

Osoby starsze, dzieci, kobiety w ciąży i osoby z innych chorób, występuje zwiększone ryzyko powikłań wynikających z grypą.