adcov.com

Przyczyny rzadko Biegunka

Rzadko biegunka

Biegunka jest nie tylko niedogodności i nieprzyjemne warunki, jeśli długotrwały, może powodować odwodnienie. Wielu ludzi zna biegunka jako objaw rozstroju żołądka, ale nie znają rzeczywistych przyczyn biegunki.

Długotrwałe ataki biegunki trwające dłużej niż kilka tygodni może wskazywać na bardziej poważne problemy, które powinny być uwzględnione przez lekarza. Długoterminowe, rzadko biegunka może być ostrzegawcze znaki Zespół jelita drażliwego (IBS), alergia lub zapalenie żołądka i jelit wywołane wirusem żołądka.

Zespół jelita drażliwego

IBS często zauważa nadmiernego biegunki lub zaparcia. Niektóre osoby cierpiące na IBS pamiętać, że biegunka i zaparcia zastępcę. Objawy IBS obejmują także wzdęcia i gazowych, ból w jamie brzusznej, a może towarzyszyć utrata apetytu. Podczas gdy przyczyny IBS jest nieznana, u niektórych osób je po wirusa choroby żołądka i choroba ta może towarzyszyć depresji u niektórych osobników.

Leczenie IBS jest inna dla każdego osobnika. Lek przepisywany często objawów biegunki lub zaparcia, zależnie od najczęściej występuje dla pacjenta. Poradnia służy do rozwiązania problemów związanych z depresją. Leki przeciwdepresyjne są czasem przepisywane w niskich dawkach w leczeniu skrajnych przypadkach IBS.

Alergie pokarmowe

Łagodniejsze alergie pokarmowe charakteryzują wymioty i biegunka. Niektóre reakcje ze strony przewodu pokarmowego towarzyszy świąd i obrzęk skóry zewnętrznej, ale inne nie. Jeśli ataki biegunki są spowodowane przez daną żywnością lub rodzajem żywności, testy skórne alergii może określić przyczynę. Testy skórne można zrobić w gabinecie lekarza.

Zapalenie żołądka i jelit

Zapalenie żołądka i jelit jest często spowodowane infekcją wirusową. Często określane jako choroby grypy żołądka, zapalenie żołądka i jelit, które obejmują nie są wywoływane przez wirusy grypy, ze względu na skurcz rotawirusa, astrowirusy, norovirus i adenowirusem. Rotovirus i astrowirusy często są powszechne we wcześniejszych częściach roku, na jesieni do wiosny każdego roku. Norovirus i adenowirus może nastąpić w dowolnym momencie w ciągu roku, z Norovirus jest powszechne w grupie społeczności żywych i szkół.

Zapalenie żołądka i jelit charakteryzuje się obrzęku żołądka i części jelit i może obejmować biegunki lub wymiotów. Większość dorosłych odzyskać od zapalenia żołądka i jelit w ciągu jednego dnia do jednego tygodnia, chociaż niektórzy ludzie mogą wystąpić biegunka na krótki czas po tym okresie.

Zapalenie żołądka i jelit jest zwykle traktowane przez utrzymywanie płynów i pozwala wirusów do przejścia. W skrajnych przypadkach, leki na powolny biegunkę oraz ograniczenie mdłości może być podawany. We wszystkich przypadkach zapalenia żołądka i jelit, płyny powinien być utrzymywany aby zapobiec odwodnieniu.