adcov.com

Przyczyny rak przewodowy inwazyjny

Rak piersi jest jednym z najczęstszych rodzajów raka na świecie, zwłaszcza wśród kobiet (chociaż niektórzy mężczyźni też się go). Jednym z najpoważniejszych form raka piersi, rak przewodowy inwazyjny, ponieważ może rozprzestrzeniać się do innych obszarów ciała, co powoduje przerzuty, które wpływają na funkcjonowanie ważnych narządów.

Prekursor, rak przewodowy inwazyjny

Przed inwazyjny rak przewodowy opracowuje, zaczyna się on mniej niebezpieczny stan znany jako raka przewodowego in situ, w którym mleko wytwarzania gruczoły piersi stać nowotworowych. Jednak na tym wczesnym etapie, komórki rakowe są nadal ograniczone do oryginalnych kanałów, gdzie rozpoczęły i są tylko wyjątkowo dzielących komórek.

Przejście, rak przewodowy inwazyjny

Top czynnikiem ryzyka dla rozwoju rak przewodowy inwazyjny rak przewodowy jest leczone in situ. W czasie, komórki rakowe in situ może rozwijać zdolność do wnikania do innych tkanek, co prowadzi bezpośrednio do inwazyjnego raka przewodowego. Najlepszym sposobem, aby zapobiec raka przewodowego in situ z coraz inwazyjna jest go usunąć chirurgicznie, a następnie leczyć piersi z promieniowaniem.

Genetyka rak przewodowy

Wszystkich przypadków raka, w tym raka przewodowego, są różne. Co leży u podstaw wszystkich przypadków raka, jednak są mutacje genetyczne, które budują się w czasie, zmiana charakteru komórki. Niektóre z tych mutacji powodują komórki do podziału za szybko, podczas gdy inne z nich zatrzymać jej reagowanie na sygnały na powolny wzrost. Niektóre nowotwory rozwijają z powodu mutacji genetycznych, które czynią inne mutacje genetyczne się szybciej ze względu na utratę białek odpowiedzialnych za naprawę DNA. Jedną z charakterystycznych cech inwazyjnych rakach, takich jak rak przewodowy inwazyjny, jest wytwarzanie białek, które umożliwiają komórkom przebić tkanki łącznej, która utrzymuje je w odpowiednim miejscu i rozszerzyć na inne obszary ciała. Chociaż istnieją pewne dziedziczne geny, które mogą sprawić, że ktoś bardziej narażeni na rozwój raka sutka, co ostatecznie jest chorobą, która występuje w czasie i może być zależna od wielu czynników.

Genetyczne czynniki ryzyka

Inwazyjny rak przewodowy, ponieważ wymaga raka przewodowego in situ, z wytworzeniem pierwszego, wszystko, co zwiększa ryzyko, że stan ten może prowadzić do inwazyjnego raka przewodowego. Mimo, że czynniki genetyczne, które powodują raka są nieco przypadkowa i nie różnią, są pewne czynniki ryzyka, które zwiększają ich prawdopodobieństwo: wiek, pewne wrodzone zaburzenia genetyczne (takie jak nietypowe mutacji w BRCA 1 i 2 geny) lub w rodzinie raka piersi , Ponadto, osoby z niezwykle gęstej tkance piersi są bardziej narażone na rozwój raka przewodowego.

Sterowane Czynniki ryzyka

Niektóre czynniki ryzyka są funkcją życia osoby, a w rezultacie, mogą być zmieniane w celu zmniejszenia ryzyka inwazyjnego raka przewodowego. Kobiety, które mają dzieci w późniejszym okresie życia (lub w ogóle) mają zwiększone ryzyko zachorowania na rakach przewo- dowych z powodu zmian hormonalnych, które pochodzą z cyklu miesiączkowego. Kobiety, które stosują pigułki antykoncepcyjne lub hormonalną terapię zastępczą otrzymują (po menopauzie) mają również zwiększone ryzyko. Spożywanie alkoholu (zwłaszcza w dużych ilościach), otyłość i brak ruchu również zwiększyć szanse rozwoju inwazyjnego raka przewodowego.