adcov.com

Przyczyny małego stężenia białek we krwi

Przyczyny małego stężenia białek we krwi


Białka krwi nazywane są również białka surowicy i służą do transportu materiałów i za pomocą krwi i reguluje aktywność komórkową. Dwa główne rodzaje białka krwi to albuminy i immunoglobuliny.

Rodzaje białka krwi

Albumina jest głównym rodzaj białka krwi i jest tworzona głównie w wątrobie. Albuminy pomaga zatrzymać krew sącząca się z naczyń krwionośnych. Pomaga również substancje z transportu poprzez krwi i pomaga w rozwoju tkanek i gojenia. Globulinę Inny rodzaj białka krwi i składa się z różnych rodzajów białek. Wiele globulin są tworzone w wątrobie, a inni są tworzone przez układ odpornościowy. Niektóre materiały globulina transportowe takie jak żelazo we krwi i pomagają w walce z zakażeniem.

Przyczyny

Nerczycowy objawem jest często głównym powodem niskich poziomów białek we krwi. Jest to spowodowane przez różne choroby, które powodują uszkodzenia nerek. Choroby wątroby może być również przyczyną powstania niskim poziomie białek we krwi.

Skutki uboczne

Gdy poziom białka ogółem krwi jest niski, może spowodować obrzęk. Niski poziom białka we krwi często występuje u osób z niewydolnością serca, alkoholizm, unieruchomienia, niedożywienia i ciąży.

Przyczyny

Jeśli dieta danej osoby brakuje białka lub aminokwasów, jego ciało może mieć kłopoty produkującej albuminy i globuliny, w wyniku niskiego białka krwi. Dodatkowo, ciężkie oparzenia, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, nadczynność tarczycy niekontrolowane mogą być również powodów ktoś niskich poziomów białka w krwi.

Wysoki poziom białka we krwi

Zgodnie z 1989 roku badaniu opublikowanym w czasopiśmie Lancet, że przeglądowi siedmiu tysięcy siedemset trzydziestu pięciu mężczyzn w średnim wieku w ciągu dziewięciu lat, mężczyźni, którzy mieli niski poziom białek krwi opracowane chorób i miał znacznie wyższą śmiertelność niż te z normalnego poziomu.