adcov.com

Przyczyny lęku mowy

Powszechnie wiadomo, że wystąpień publicznych jest jednym z najbardziej przerażających rzeczy przez ludzi. Według Center na University of Southern Mississippi Mówienie, około 70% osób cierpi na jakiś rodzaj mowy niepokoju. Lęk mowy (znany również jako strach przed wystąpień publicznych) jest spowodowana przez kilka czynników, w tym nadmierne obawy, że publiczność nie będzie reagować na słowa, brak zaufania do informacji jest podanych w mowie, fizyczna reakcja organizmu na sytuację (szybkie bicie serca, spocone dłonie, rozstrój żołądka), a wielkość widowni (większej publiczności, większa niepokój mowy).

Rodzaje

Rodzaj wystąpień publicznych wpłynie mowy niepokój. Na przykład, osoba może mieć mniej niepokój o mówienie przed kilku znanych współpracowników, niż mówiąc przed tysiącami obcych. Jeśli osoba mówi o temacie on wie dobrze, czy jest ekspertem w dziedzinie, to osoba ta na ogół nie doświadczyć jak najwięcej lęku, jak gdyby mówił o temacie nie bardzo dobrze znam. Przemawia dyplomowy do przyjaznej grupy absolwentów nie może powodować tyle niepokoju mowy jako wygłasza przemówienie na spotkaniu wszystkie Ręce ogłasza zwolnienia.

Znaczenie

Lęk mowy może powodować szkodliwe stres. Reakcje fizyczne na stres może powodować nudności, ból brzucha, duszność, a w niektórych przypadkach ataki paniki. Lęk mowy jest przywiązany do bycia nieprzygotowany do przemówień, więc najlepsza linia obrony, aby uniknąć nadmiernego stresu mowy być tak dobrze przygotowane, jak to możliwe.

Objawy

Każdy, kto kiedykolwiek otrzymał mowę zna oznaki mowy niepokoju. Obejmują one, ale nie są ograniczone do: pocenie się, nudności do własnego brzucha, nudności, zawroty głowy, zawroty głowy, szybkie bicie serca, drżenie, duszność i suchość w ustach.

Wpływ

Fizyczne i emocjonalne skutki mowy niepokoju mogą zakazać jednego z rzeczywiście co mowę. University of Rochester wskazuje, że ludzie, którzy boją się wystąpień publicznych mogą unikać podejmowania zadań, które wymagają ich do przemówienia lub może zostać odrzucony ze względu na ich promocyjne fobii społecznej mówienia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najlepszym sposobem, aby zapobiec lub złagodzić mowy niepokój jest całkowicie przygotowany. Ćwiczyć mowę w kółko. Bądź absolutnie pewien, wiesz, jak ewentualnie można poznać na ten temat. Weź głęboki oddech przed mowy. Unikaj kofeiny, co może przyczynić się do trema. Upewnij się, że masz wodę pod ręką. Użyj pomocy wizualnych, które zajmie uwagę od Ciebie. Zawsze mają notatek lub karty indeksowe przydatne w przypadku zapomnienia tok myślenia podczas mowy. Wreszcie, należy pamiętać, że prawie każdy doświadcza mowy niepokój i ludzie jakoś udaje się przejść przez to każdego dnia.