adcov.com

Przyczyny Leg wrzody

Wrzód występuje, gdy zakłócenia krążenia lub ciśnienie powoduje uszkodzenie tkanki, co powoduje martwicę skóry i czasami bazowego tkanki (tkanek tłuszczowej, mięśni), jak również. Chociaż owrzodzenia mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, szczególnie na wypukłości kostne (jak kości biodrowych i ogonowego obszarze dolnej części pleców), nogi są wspólne miejsca do żylnych, tętniczych, neuropatycznym i ciśnienia wrzody.

Owrzodzenia żylne

Niewydolność żylna występuje, kiedy żyły, które prowadzą krew z powrotem do serca, aby podnieść tlenu jest upośledzona, powodując basen płynu w tkankach. Powoduje to obrzęk (obrzęk), co przeszkadza w obiegu. Ponieważ krwinki przenikają z naczyń do tkanek, z przodu dolnej nogi powyżej kostki może rozwinąć się przebarwienia (brązowo barwienia Hemosyderyna), a depozyty białka i fibryny w tkankach powoduje, że skóra twardnieje i wziąć na wyglądzie woskowej , Skóra Twojego podudzia może stać się stan zapalny z czerwonym, łuszcząca, płaczliwy lub swędzenie skóry. Wrzody są nieregularnie ukształtowane i zwykle występują w przedniej części dolnej i miejscom nad kostkami. Ból może być łagodnego do ciężkiego.

Owrzodzenia tętnicze

Choroba tętnic obwodowych, zazwyczaj pochodzących z narastania płytki nazębnej w tętnicach może powodować zaburzenia krążenia i zatkanie naczynia. Pogarsza utlenianiu tkanek i może powodować martwicę (śmierć) tkanki, powodując owrzodzenia. Wrzody są zwykle bardzo bolesne, głębokie i okrągłe, występują najczęściej na końcach palców, między palcami, na korku lub na obszarach ciśnieniowych (na przykład, gdy ubrań lub butów ocierać skórę). Skóra na nogi i stopy mogą stracić włosy i pojawiają się błyszczące i blada. Stopa może również pojawić się niebiesko-fioletowy lub czerwony z powodu braku tlenu.

Neuropatyczny / Wrzody cukrzycowa

Neuropatia, wspólny z cukrzycą, przyczyny spadła sensację w nogi i stopy. W połączeniu z zaburzeniami krążenia, to stawia Cię na ryzyko niewykrycia uszkodzenia. Neuropatyczny / owrzodzenie cukrzycowe rozpoczyna się zazwyczaj jako małe cięcia lub blistrze, że staje się stan zapalny, powodując martwicę. Wrzody są najczęściej na piechotę, zwłaszcza palców, pięty i strefy bolący guz. Wrzody są zwykle okrągłe, z dobrze zdefiniowanych krawędzi, otoczone pierścieniem utwardzonej tkanki (kalusa).

Odleżyn

Odleżyny są najczęściej u osób starszych i osób z urazami rdzenia kręgowego. Jeśli nie są w stanie przenieść ciężar, ciśnienie z leżącej lub siedzącej w jednej pozycji może odciąć dopływ tlenu do tkanek, powodując uszkodzenia. Wrzody są powszechne na wyniosłości kostnych, takich jak biodra, kostki i pięty, i może wystąpić pod kolanami (z siedzącej na wózku inwalidzkim) lub po bokach kolan. Odleżyny mogą wahać się od czerwonego, mrocznej (niebiesko-czarny) przebarwienia skóry, do tworzenia się pęcherzy, do martwiczych tkanek i martwicy z grubym czarnym martwych tkanek (strupa) o powierzchni owrzodzenia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zapobieganie jest kluczem do zarządzania owrzodzenia podudzi. W zależności od przyczyny, może to obejmować modyfikację diety, podnosząc nogi, noszenie pończoch uciskowych i kontroli obrzęk z lekami. Należy codziennie sprawdzać skórę, nawilżają i unikać noszenia źle dopasowane buty lub będzie boso.