adcov.com

Przyczyny łagodnego nadciśnienie wewnątrzczaszkowe

Łagodne nadciśnienia wewnątrzczaszkowego, znany również jako rzekomy mózgu, jest zespołem, który wykaże wzrost ciśnienia w mózgu nie jest spowodowany przez nowotwory. Objawy są takie same jak te, które wynikają z guzami mózgu i innych typów nadciśnienia wewnątrzczaszkowego. Są to bóle głowy, nudności, podwójne widzenie i utrata wzroku. Istnieją pewne kontrowersje między różnymi grupami na temat przyczyn, ale są też znane przyczyny, w tym wielu leków na receptę.

Leki na receptę

Istnieje wiele udokumentowanych przypadków łagodnego nadciśnienia wewnątrzczaszkowego są spowodowane recept. Tetracykliny, minocyklina i doksycykliny antybiotyki spowodowały nadciśnienie śródczaszkowe u mężczyzn i kobiet w każdym wieku i rozmiarów. Inne leki, które mogą powodować łagodne nadciśnienie śródczaszkowe obejmują Accutane trądzik leku, nieregularne bicie serca lek amiodaron, lit i Norplant. Wzrostu leczenie hormonalne i odstąpienia od sterydów również prowadzić do nadciśnienia śródczaszkowego.

Otyłość

Łagodne nadciśnienie śródczaszkowe, które nie jest spowodowane przez leki najczęściej występuje u kobiet w wieku pomiędzy 20 i 50, którzy mają nadwagę. Raport z University of Utah profesor neurologii i oftalmologii stwierdza, że ​​90 procent kobiet z objawami nadciśnienia wewnątrzczaszkowego, takich jak bóle głowy, pulsujące dźwięki w głowie, problemy z widzeniem i nudności są otyłe.

Witamina

Nadciśnienie wewnątrzczaszkowe Research Foundation przedstawia dokumentację z 16 wieku z kilku przypadków nadciśnienia śródczaszkowego spowodowanego wysokim poziomem witaminy A. nadmiernych ilości witaminy A jest rozpoznawany jako przyczyna nadciśnienia śródczaszkowego.

Choroby zakaźne

Choroby, które mogą powodować nadciśnienie śródczaszkowe to HIV, syfilis, malaria, borelioza, zapalenie opon mózgowych i mononukleozę zakaźną. Ale trójpierścieniowe leki stosowane w leczeniu tych chorób może spowodować łagodne nadciśnienie śródczaszkowe.

Expert Insight

Kathleen B. Digre, profesor neurologii i ophalmology, zaleca każdemu zażywające leki trójpierścieniowe, która ma bóle głowy lub inne objawy, badania i oczyszczania. Leczenie może obejmować utratę masy ciała, zatrzymując leków, stosowania leków, aby zmniejszyć nacisk i pozbyć się płynu i chirurgii. Następcze egzaminy oko będzie konieczne do monitorowania zmian wizji.