adcov.com

Przyczyny katar

Nieżyt nosa, które nazywa się także wyciek z nosa lub zapalenia śluzówki nosa, mogą wystąpić samodzielnie lub w połączeniu z innymi objawami, takimi jak kichanie i zatory, a zazwyczaj odchodzi bez leczenia. Możesz rozwinąć katar w każdej chwili, i mające katar może być irytujące i powodować trudności w zasypianiu i oddychania. Następujące informacje z Mayo Clinic i National Library of Medicine wyjaśnić przyczyny katar.

Alergie

Alergie są częstą przyczyną katar i często powoduje dodatkowe objawy, takie jak kichanie i przekrwienie błony śluzowej nosa. Możesz rozwinąć katar z powodu sezonowych alergii na pyłki unoszące się w powietrzu zarodników pleśni lub, i te alergie rozpoczyna się zazwyczaj późną wiosną i potrwa do lata. Inne alergeny, w tym sierść zwierząt domowych, kurz i produktów, takich jak nabiał, ryby, soja i może również powodować katar.

Leki

Stosowanie niektórych lekarstw i leków, może powodować nosa i zatok generować zbyt dużo śluzu, co powoduje wyciek z nosa. Leki, takie jak leki moczopędne na wysokie ciśnienie krwi, leki obkurczające naczynia na zatkany nos i sprayu do nosa może powodować katar. Nielegalne leki, które są prychnął, wziewne lub prychnął, takich jak aerozole i kokainy może spowodować wyciek z nosa i krwawienie z nosa.

Zakażenia

Infekcje wirusowe i bakteryjne, zwłaszcza te, które wpływają na układ oddechowy, może powodować katar. Choroby takie jak przeziębienie, zapalenie oskrzeli, infekcje zatok i grypa są najczęstsze przyczyny katar. Inne zakażenia, takie jak ospa wietrzna, wirusa oddechowego, różyczka i krztuścowi są przyczyny katar wspólnego wśród dzieci.

Bóle głowy

Bóle głowy mogą powodować inne objawy oprócz bólu, a te mogą obejmować obrzęk, przekrwienie i katar. Kasetowej, w którym bóle głowy występują kilka w krótkim czasie mogą spowodować wyciek z nosa. Urazy głowy, takie jak jest pięścią w twarz lub inny uraz nosa i głowy, takich jak upadki mogą również powodować katar.

Hormony

Zmiany hormonalne mogą być przyczyną kataru u kobiet. Katar jest powszechne w okresie ciąży i może utrzymywać się przez cały czas trwania ciąży, a kobiety w ciąży nie może być w stanie brać leki, aby złagodzić ten objaw. Zmiany hormonalne po porodzie, podczas zespołu napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy mogą powodować katar.

Choroby nosa

Problemy strukturalne w obrębie nosa wraz z nienormalnych wzrostów, takich jak polipy nosa mogą powodować katar. Odeszły przegrody nosa lub uszkodzony może powodować przewlekły katar, jeśli problem nie zostanie rozwiązany. Przedmioty zatrzymane w nosa może również powodować wyciek z nosa, a jest bardziej powszechne u dzieci niż u dorosłych.

Pogoda

Spędzać czas na wolnym powietrzu w trudnych warunkach pogodowych może powodować nadmierne wytwarzanie śluzu, co powoduje wyciek z nosa. Bardzo niska wilgotność powietrza w okresie zimowym lub na dużych wysokościach może spowodować wyciek z nosa i krwawienie z nosa i podrażnienie. Niskie temperatury i jasne światło słoneczne lub oświetlenie może również powodować katar, zwłaszcza po długotrwałym narażeniu.