adcov.com

Przyczyny Ciężkie nocne poty

Klimakterium

Sprawdź, czy jesteś w odpowiednim wieku, aby być doświadczają menopauzy lub przed menopauzą. W tym czasie hormony zaczynają się zmieniać, powodując nocne poty. Będziesz także chcą, aby zrobić listę wyboru, aby sprawdzić, czy masz jakieś inne objawy menopauzy, aby przejść wraz z tymi poty. Są to uderzenia gorąca, spadek libido i nieregularne lub stratę okresu. Jeśli masz jeden z tych objawów, w tym poty nocne, będziemy chcieli, aby zobaczyć się z lekarzem o uzyskanie kilka testów w celu potwierdzenia menopauzy.

Leki

Przeglądu nowych leków przepisuje. Są szanse, znajdziesz nocne poty jako możliwe działanie niepożądane. Niektóre znane leki, które wiążą się z nocnym pocenie obejmują leki przeciwbólowe takie jak acetaminofen, aspiryna, leki przeciwdepresyjne, syropy na kaszel, leki przeciwastmatyczne i niektórych leków na raka. Ważne jest, aby omówić ewentualne alternatywne leki z lekarzem, jeśli pacjent zażywa lek okaże się przyczyną twoich nocne poty.

Rak

Zastanów się, czy nie można także wystąpić dreszcze w nocy oprócz nocne poty. Jest objawem choroby nowotworowej. W szczególności, rak węzłów chłonnych lub z zakażeniem w węzłach chłonnych, może spowodować poważne nocne poty. Nie czekaj przed widząc się z lekarzem, jeśli wystąpi taka. Powinien być badany od razu zobaczyć, czy masz infekcję lub raka. Jeżeli jeden z nich zostanie złapany na początku, jest duża szansa, że ​​można lepiej i pełnego powrotu do zdrowia. Im dłużej zwlekasz, tym mniej prawdopodobne będzie można walczyć z chorobą.

Problemy z cukrem

Dowiedz się, czy poziom glukozy we krwi jest prawidłowe. Gdy poziom glukozy we krwi spada mogą wystąpić ciężkie nocne poty. Osoby z cukrzycą i hipoglikemii nie było wiadomo, jak mają nocne poty od czasu do czasu. Ważne jest, aby sprawdzić poziom cukru we krwi, kiedy odcinek nocne poty następuje tak, że można dostać trochę cukru w ​​organizmie, tak szybko jak to możliwe. Jeśli nie masz jeszcze rozpoznanie cukrzycy lub hipoglikemii, do lekarza na jakieś badania krwi, aby potwierdzić lub zaprzeczyć, że to jest przyczyną twoich nocne poty.

Idiopatyczne Nadmierne pocenie

Spójrz na historię swojej rodziny. Jeśli ktoś z Twojej rodziny miał problem z nadmiernym poceniem się wcześniej, są szanse, że to genetyczne. Termin medyczny na to idiopatyczne nadmierna potliwość. Twój organizm po prostu produkuje zbyt dużo potu. Może to nastąpić nawet wtedy, gdy siedzisz w dół lub w stanie spoczynku. To oznacza, że ​​możesz obudzić się w środku nocy, pokryte potem bez wyraźnego powodu.

Choroby i infekcje

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli uważasz, że masz chorobę lub zakażenie. Zarówno AIDS i gruźlica powodują nadmierne pocenie się w nocy. Inną przyczyną nocne poty to stan serca nazywa zapalenie wsierdzia. W rzeczywistości, nawet zapalenie tkanki kostnej można prowadzić nocne poty. Bardzo ważne jest, że leczenie należy szukać, jeśli wierzysz choroba lub infekcja jest przyczyną twoich nocne poty. Jest to jedyny sposób, aby uzyskać lepsze i pozbyć się nocne poty.