adcov.com

Przyczyny bólu brzucha

Istnieje wiele warunków, które mogą być przyczyną bólu brzucha. Niewielki ból brzucha jest rzadko powodem do zmartwień. Jeśli jednak bóle brzucha i uczucie dyskomfortu trwa dłużej niż dwa lub trzy dni, skontaktuj się z lekarzem. Warunki, które powodują długotrwałe bóle brzucha zakres od łagodnego dyskomfortu (zaparcia) do zagrażających życiu (raka jelita grubego).

Zaparcie

Zaparcia mogą być w centrum swojego bólu brzucha. Wielu ludzi wierzy, że mając czasu do czasu bolesne wypróżnienia równa zaparcia. Jednak stan zaparć nie jest sporadyczne zjawisko. Klasyfikuje się jako cierpiących na zaparcia, musi wystąpić mniej niż trzy wypróżnienia w tygodniu. Stolce zaparcia różnią się wyglądem od zdrowych stołków. Stolce zaparcia są małe, suche i mówi się, że przypominają małe kamyki. Objawami są bóle brzucha, zaparcia, trudne i bolesne ruchy jelit, utrata apetytu i nudności.

Zapalenie ślepej kiszki

Zapalenie wyrostka charakteryzuje dodatku pęcznienia z nienormalnym wielkości. Zapalenie wyrostka robaczkowego może mieć wpływ na wszystkie grupy wiekowe. Jednak warunkiem jest powszechne w ciągu nastolatków i młodych osób dorosłych (od 13 do 24). Dodatek nie jest wiadomo, że mają konkretny cel lub funkcję. Jeśli obawiasz się, że zapalenie wyrostka robaczkowego jest przy trasie bólu brzucha, szukać natychmiastowej pomocy medycznej. Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego są ostry prawy dolny ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki, bolesne oddawanie moczu oraz gorączka.

Rak jelita grubego

Rak jelita grubego zazwyczaj skierowany pod 40 tłum. Jednakże, możliwe jest, na raka jelita grubego w każdym wieku. Raka jelita grubego, co ma wpływ na jelito grube, jest również powszechnie znana jako rak jelita grubego. Raka jelita grubego cechuje się nadmiernym wzrostem komórek rakowych zbliżonej lub w okrężnicy. Objawy raka jelita grubego obejmują bóle brzucha, zmęczenie, utrata apetytu, utrata masy ciała, krwawe stolce i drastycznych zmian w wypróżnienia.

Nietolerancja laktozy

Nietolerancja laktozy charakteryzuje trudności trawienia laktozy. Laktozy w mleku, majonez, sery, lody i jogurt i innych artykułów żywnościowych i napojów, które są znane zawierać mlecznych. Ci, którzy są z nietolerancją laktozy rozwijać kondycję powodu braku laktazy. Funkcja laktazy jest rozbić laktozy (cukru) w kompleks prostszych form cukru, które są przyswajalne. Objawy nietolerancji laktozy są bóle brzucha, wzdęcia, biegunka i gazu.

Zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe może wystąpić w dowolnym miejscu, które serwowane są, ale zazwyczaj pochodzi z żywności, który jest przygotowany na zewnątrz domu. Zatrucie pokarmowe jest powszechne w owoce morza, mięsa, drobiu, jaj i produktów. Trudno powiedzieć dokładnie, gdzie wpływ został zanieczyszczony, bo jedzenie jedzenie podróżuje długą podróż, zanim jeszcze dotrze do talerza. Jednak zostanie zanieczyszczona żywność zazwyczaj podczas uboju, zbiory, lub preparatu; jeśli niegotowane jedzenie pozostawia się w temperaturze pokojowej przez ponad dwie godziny, szansę stania zanieczyszczonych wzrosty. Objawy zatrucia pokarmowego to ból brzucha, biegunka, nudności i wymioty.