adcov.com

Przyczyny ból miednicy u kobiet

Dyskomfort ból miednicy kobiecej w podbrzuszu, w pobliżu narządów rozrodczych, gdzie leżą. Istnieje wiele znanych przyczyn bólu miednicy, w tym takie, które są poważne, a niektóre nie są. Ponieważ ból miednicy może być oznaką poważnego problemu lub stanu zdrowia, mają to sprawdzone przez lekarza.

Torbiele jajników

Torbiele jajnika mogą być bardzo bolesne warunkiem, zwłaszcza gdy pęknięcie cyst lub przecieka.

Zakażenie

Niektóre kobiety odczuwają ból w obrębie miednicy, gdy masz infekcję, która powoduje stan zapalny. Nawet zakażenia poza obszarem rozrodczym mogą powodować ból w obrębie miednicy, w tym nerek, jelit, jelita i infekcji pęcherza.

Ciąża jajowodów

W normalnej ciąży, zapłodniona komórka jajowa wędruje do macicy i implantów. W rzadkich przypadkach, implanty jaj w jajowodzie, bardzo poważny stan zwany ciążę pozamaciczną, która powoduje silny ból w obrębie miednicy.

Endometrioza

Endometrioza jest stanem, w którym tkanka jest zwykle uprawiane w macicy rośnie również poza narządu. Jednym z najczęstszych objawów jest ból miednicy.

Choroby przenoszone drogą płciową

Niektóre choroby przenoszone drogą płciową, w tym zapalenia narządów miednicy mniejszej, może powodować ból w obrębie miednicy u kobiet.

Włókniakomięśniaki

Jednym z najczęstszych objawów nowotworu mięśniaków, łagodny wzrost macicy jest ból miednicy.

Mentrual Kurcze

Niektóre ból miednicy jest normalną częścią cyklu miesiączkowego, w tym skurcze kobiety się na początku ich okresy.