adcov.com

Przewlekły ból miednicy mniejszej kobiet

Przewlekły ból miednicy mniejszej kobiet


Według Towarzystwa radiologii interwencyjnej jedna trzecia kobiet doświadcza przewlekłego bólu miednicy, w pewnym momencie ich życia. Ból w miednicy mniejszej może być wyniszczające problem spowodowany przez kilka schorzeń.

Wulwodynia

Wulwodynia stan miednicy jest nerw, powodując ból pieczenie, swędzenie lub przeszywający doznania w sromu (zewnętrznych żeńskich narządów płciowych). Choć przyczyna wulwodynia może być trudny do określenia, lekarze mogą zdiagnozować tę chorobę za pomocą testu wacik bawełniany, aby zlokalizować dokładne miejsce na sromu powodując ból kobieta. Wulwodynia leczonych lekami przeciwdepresyjnymi jest niskiej jakości, fizykoterapii i żelu lidokainy.

Dysfunkcja Piętro miednicy

Dysfunkcji miednicy podłoga jest skurcz mięśni warunkiem że powoduje ból w obrębie miednicy i dysfunkcji pęcherza moczowego u kobiet. Terapia i rozluźniające mięśnie fizyczne mogą być wykorzystywane do zarządzania bólu. Terapia Biofeedback jest stosowany do nauczania kobietom różne ćwiczenia, aby odpocząć i wzmocnić swoje mięśnie dna miednicy.

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego (IC) jest przewlekłą chorobą, zapalenie pęcherza moczowego. Kobiety z tego warunku doświadczenia przeszywający ból w obrębie miednicy i pieczenie. IC mogą być leczone z pęcherza moczowego-naprawy leków, takich jak Elmiron. Ponadto, u pacjentów IC powinien stosować dietę wolną od kwasu, aby zmniejszyć podrażnienie pęcherza.

Osaczeni nerwów sromowy

Nerw sromowy uwięzienia (PNE) to stan, w którym nerwy miednicy są kompresowane. PNE jest rzadkością, a kobiety często muszą przejść operację całkowitego bólu.

Miednicy Ból i Styl życia

Nieleczony ból miednicy może negatywnie wpłynąć na kobiecy styl życia. Kobiety z bólowych miednicy może mieć problemy z siedzenia, chodzenia, seks, konno, na sobie dżinsy i wykonywania.