adcov.com

Przewlekłe zaparcia Remedy

Przewlekłe zaparcia Remedy


Sporadyczne zaparcia jest dopuszczalne, a często, częstotliwość jelit wraca do normy w ciągu kilku dni. Ale kiedy staje się przewlekłe zaparcia, może to mieć wpływ na ogólny stan zdrowia. Objawy przewlekłego zaparcia należą wzdęcia, nadmierne gazy i ból brzucha. A jeśli są wysiłku przejść stolcu, hemoroidy mogą rozwijać. Na szczęście istnieje kilka sposobów zaradzenia przewlekłe zaparcia i przywrócić prawidłowość.

Ocenić spożycie wody

Jeśli pijesz mniej niż 62 uncji wody dziennie (co najmniej osiem szklanek), to może być przyczyna zaparcia. Płynu w przewodzie pokarmowym utrzymuje stolce miękkich, co pozwala im na przejście przez jelita grubego łatwo. Brak płynu przyczynia się do zaparcia i twarde stolce. Zwiększyć spożycie wody i utrzymać ciało uwodnione.

Ocena diety

Dieta odgrywa również rolę w zaparcia. Jedzenie nierówne diety lub spożywania zbyt wiele fast foodów obniża dzienne spożycie błonnika. Brak wyników włókien w zaparciach. Utrzymać zdrową dietę, która zawiera codziennych porcji owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Suplementy włókien w celu skompensowania dni niskich włókien.

Aktywność fizyczna

Prowadząc nieaktywną lub siedzący tryb życia może zmniejszyć skurcze jelit i powodować przewlekłe zaparcia. Aby zaradzić temu problemowi, poćwiczyć. Zaczynają powoli rozpoczyna się chodzenia po bloku przez 30 minut, trzy razy w tygodniu. Stopniowo zwiększać aktywność fizyczną i próbować wypracować co najmniej pięć dni w tygodniu. Regularny ruch łagodzi zaparcia naturalnie.

Wyeliminować stres

Stres może wpływać na ruchy jelit i przyczyniają się do zaparć. Jeśli masz do czynienia z stresu lub problemów ze zdrowiem psychicznym, nauczyć taktyki radzenia sobie z niepokojem i negatywnych uczuć. Techniki wystarczające odpoczynku w nocy, zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia i zarządzania stresem może pomóc złagodzić przewlekłe zaparcia. Tymczasem naturalne stabilizatory nastroju i antydepresanty mogą kontrolować objawy depresji i leczyć przewlekłe zaparcia.

Zasięgnąć porady lekarza

Przyczyną przewlekłego zaparcia rzadko jest poważne. Mimo to, wiele stanów chorobowych, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, alergie na gluten, raka okrężnicy, raka odbytnicy i raka jajnika funkcji zaparcia jako wczesny objaw. Jeśli twój stan nie poprawi się na własną rękę lub z domu środków, umówić się z lekarzem, aby wykluczyć poważnej choroby.