adcov.com

Przewlekłe zapalenie trzustki dieta

Zapalenie to choroba charakteryzująca się zapaleniem trzustki narządu istotne procesów trawiennych organizmu. Zapalenie trzustki może powodować zarówno śmierć tkanki trzustki i krwawienie wewnętrzne. Objawy tej choroby obejmują miejscowe bóle w nadbrzuszu, szybki oddech i tłustej stołek. W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki, długotrwałe trwałe uszkodzenie jest oczywiście możliwe, a tym samym skuteczne zmiany w diecie o wiele bardziej istotny.

Zapalenie trzustki i Dieta

Według ekspertów z University of Maryland Medical Center, właściwa dieta zapalenie trzustki należy dążyć do zwiększenia spożycia antyoksydantów, jednocześnie zmniejszając lub całkowicie eliminując spożycie żywności, które mogą zaostrzyć stan. Dodatkowo zaleca się system składający się z codziennym suplementów zrównoważyć obronne organizmu, zapewniając optymalne warunki dla promocji uzdrowienia.

Zalecenia dietetyczne

Powstrzymywanie się od alkoholu jest nadrzędne znaczenie dla osób cierpiących na zapalenie trzustki, jak trawienie alkoholu mocno podkreśla sylwetkę. Dodatkowo, należy dążyć do identyfikacji i eliminacji jakichkolwiek i wszelkich podejrzewanych alergie pokarmowe, takie jak nietolerancja laktozy lub wrażliwości na gluten. Najlepiej zrobić to już sam badany przez lekarza do najczęstszych alergii pokarmowych, jak tylko jesteś w stanie. Poza tym, staramy się zużywać większość diety z całych ziaren, owoców i warzyw, jak przeciwutleniacze i składniki odżywcze w tych produktach mogą pomóc w celu ochrony przed uszkodzeniem komórek spowodowanym przez zapalenie trzustki. Jagody (i inne jagody) i szpinak są szczególnie zalecane dla osób cierpiących na zapalenie trzustki, gdyż zawierają niezwykle wysoki poziom przeciwutleniaczy. Zmieniają swoje preferencje mięsne, unikając czerwonych mięs, gdzie to możliwe i pochylony mocniej na mięso o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych, takich jak owoce morza, indyk i kurczak. Ogranicz spożycie pokarmów przetworzonych i smażonych, wraz z pokarmów zawierających nadmiar cukrów. Wreszcie, należy usunąć wszystkie tłuszcze trans z diety i należy spożywać co najmniej sześć osiem szklanek wody dziennie.

Suplementy

Lekarze z University of Maryland Medical Center zaleca się używanie suplementów oleju rybnego, aby pomóc zwalczać stan zapalny, więc weź co najmniej dwa do trzech gramów na dobę. Inne możliwe dodatki do podjęcia obejmują kwas alfa-lipolic (50 mg dwa razy na dobę) dla przeciwutleniaczy i resweratrolu (200 mg na dobę). Przełączanie spożycie kawy do zielonej herbaty może również przyczynić się do zwiększenia całkowitego spożycia przeciwutleniaczy.