adcov.com

Przepuklina rozworu przełykowego może mieć wpływ na smak potraw?

Przepukliny rozworu przełykowego występuje, gdy część żołądka przesuwa się powyżej przepony, mięśni, który dzieli klatkę piersiową od jamy brzusznej. Według Narodowego trawienia Chorób Informacje Clearinghouse, przepukliny rozworu przełykowego są bardzo częste u osób powyżej 50 roku życia, choć czasami występuje u młodych ludzi, jak również.

Objawy

Objawy rozworowa zmieniać się od osoby do osoby, w zależności od nasilenia stanu chorobowego. Czasami występują żadne objawy. Czasami ludzie doświadczają objawów, takich jak gaz, wzdęcia, nudności i klatce piersiowej lub ból brzucha.

Smak

Innym objawem przepukliny rozworu przełykowego, zwłaszcza w cięższych przypadkach, jest gorzki lub kwas-jak smak w ustach. To nieprzyjemne uczucie może występować w dowolnym czasie, nie tylko, gdy osoba z przepukliny rozworu przełykowego zjada, i może mieć wpływ na smak potraw.

Przyczyną gorzkiego smaku

W kogoś z przepukliny rozworu przełykowego, dolnego zwieracza przełyku nie zamyka się prawidłowo. Powoduje to stan znany jako choroba refluksowa przełyku (GERD), który pozwala na kwas żołądkowy wznieść się do przełyku, co powoduje gorzki smak w ustach.

Diagnozowanie problemu

Aby zdiagnozować przepukliny rozworu przełykowego, lekarze zazwyczaj zamówić specjalny prześwietlenie RTG baru o nazwie Jaskółka. Mogą również wykonać endoskopię, procedury, w której mała kamera przechodzi do gardła, aby wyświetlić przełyku i żołądka. Ważne jest, aby uzyskać prawidłową diagnozę, bo przepukliny rozworu przełykowego nie jest jedynym warunkiem, który może mieć wpływ na smak żywności lub powodować gorzki smak w ustach.

Leczenie

Leczenie zazwyczaj polega na leki w celu zmniejszenia wydzielania kwasu w żołądku i wzmocnienia dolnego zwieracza przełyku, który będzie zmniejszyć zły smak w ustach. Jeśli leki nie rozwiąże problemu, może być konieczna operacja.