adcov.com

Przepuklina dysku Leczenie Opcje

Przepuklina dysku może być bardzo bolesny stan. Leczenia przepukliny dysku zależy w dużym stopniu od obszaru ciała. Na przykład, przepuklina dysku lędźwiowego w regionach często powoduje objawy sciatia typu z bólu nóg i drętwienia.

Akupunktura

Akupunktura pomaga blokować sygnału bólu do mózgu poprzez przerwanie wiadomość bólu wzdłuż szlaku.

Manipulacja Osteopathic

Osteopathic manipulacji mogą być bardzo skuteczne w leczeniu przepukliny dysku, przyczyniając się do wydłużenia i wyprostuj kręgosłup.

Zastrzyki sterydowe zewnątrzoponowego

Zewnątrzoponowego zastrzyki steroidowe są często podawane dla lędźwiowego i szyjnego płyt przepuklina, a większość osób odczuwa chwilową ulgę.

Ból Leki

Choć nie jest przeznaczona dla długotrwałego stosowania, leki przeciwbólowe mogą oferować chwilową ulgę dla niektórych bolesnych objawów związanych z przepuklina dysku.

TENS

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) jest zastosowanie prądu elektrycznego przez skórę do kontroli bólu. Jest on używany w celu stymulowania endorfin, naturalnych środków przeciwbólowych naszego własnego organizmu. TENS pomaga blokować sygnał bólu do mózgu. Ta forma leczenia bólu jest określane jako electroanalgesia.

Chirurgia

W skrajnych przypadkach, gdy osoba została poddana jego lekarza zaleconego schematu bez łagodzenia objawów jest zabieg w ostateczności. Najczęstsze zabiegi dla przepuklina dysku są laminotomy i laminektomii, która odciążyć danym obszarze kręgosłupa; przezskórnego discectomy gdzie część materiału płyty jest usuwany w celu złagodzenia nacisku na ulicach nerwu i discectomy, usunięcie części przepukliny dysku, który naciska na nerw.