adcov.com

Przedsionka pochwy leczy dla

Bolesne współżycie, zaczerwienienie i podrażnienie w dolnej części pochwy i nagłe parcie na mocz może być wszystkie objawy ciężkiej (przewlekłe), a czasem znane jako warunek przedsionka pochwy. Podczas gdy trwają badania, niewiele jest dowodów, że środowisko medyczne znalazł lekarstwo na stanie, a nie opierając się na leczeniu poszczególnych objawów w celu poprawy jakości życia i zmniejszenie bólu i dyskomfortu.

Fakty

Przedsionka pochwy jest stanem, w którym pochwy skóry i gruczołów śluzowych -secreting (znany jako gruczołów przedsionkowych mniejszych) w skórze dochodzi do stanu zapalnego. Może to mieć wpływ na cały otwór pochwy, lecz przeważnie zawiera się w dolnej części. Kobiety w każdym wieku i na wszystkich poziomach aktywności seksualnej może doświadczyć tego niewygodnego stanu. Dokładna przyczyna nie jest znana przedsionka pochwy, lecz badacze wciąż działają w kierunku uzyskaniu lepszego wglądu do stanu.

Objawy i czynniki ryzyka

Przedsionka pochwy objawy to silny ból podczas stosunku lub tamponu użytku; silny ból podczas jazdy na rowerze, ćwiczeń lub odzieży szczelne; zaczerwienienie i pieczenie / kłucie w okolicy przedsionkowego; i częste parcie na mocz. Lekarz musi zbadać cię do zmian skórnych i pobrać próbkę wydzieliny z pochwy w celu wyeliminowania wszelkich zakaźnych przyczyn. Istnieją pewne czynniki, które zostały zidentyfikowane jako związane z przedsionka pochwy. Należą do nich przewlekłe infekcje drożdżowe, wirusa brodawczaka ludzkiego, przewlekłe zakażenia bakteryjne, zaburzenia pH w pochwie (na kwas), a długotrwałe stosowanie środków podrażniających i substancji chemicznych (takich jak, środki poślizgowe, środki plemnikobójcze mydła i detergenty).

Leczenie

Najlepszy plan leczenia dla danego przypadku zostanie ustalona przez lekarza i często określa się zgodnie z nasileniem objawów. Leczenie często polega steroidowe maści, które są stosowane miejscowo i zmniejszają zaczerwienienie i dyskomfort. Inne opcje obejmują kwas trójchlorooctowy (inaczej znany jako TCA), który działa poprzez niszczenie podrażnioną skórę i zachęcanie do rozwoju zdrowej skóry; zastrzyki z interferonu, który pomaga zwiększyć naturalną reakcję organizmu na zakażenie; i, w niektórych przypadkach, chirurgia (standardowej lub laserowego), aby usunąć konkretne obszary chorobowo skórę.

Dodatkowe opcje terapeutyczne

Niektóre opcje leczenia obejmują dodatkowe podkładki (jak TUC), które zawierają oczaru wirginijskiego. Z nich korzystać, aby delikatnie oczyścić i uspokoić dotkniętych obszarów. Żel lidokaina może być przepisywany przez lekarza i może być stosowany miejscowo w celu znieczulenia obszaru. Maści i D (bez recepty) mogą być stosowane bezpośrednio na skórę, pomaga zabezpieczyć, leczyć i łagodzą obszar zapalenie. Tabletki cytrynianu wapnia może pomóc zmniejszyć kryształy w moczu (co może prowadzić do pieczenie), gdy przyjmuje się doustnie w dawkach pomiędzy 1200 i 1800 mg na dzień. Moczenie w ciepłej kąpieli z 04:56 łyżki sody oczyszczonej dodanej do wody może pomóc złagodzić swędzenie i pieczenie w obszarze zagrożonym.

Cure

Do tej pory nie jest znana przyczyna i przedsionka pochwy leczyć za. Nie ma magicznej pigułki lub leczenia, które usuwa warunek dla każdego. W niektórych, warunek sprowadza się po sześć do 12 miesięcy, ale wiele pozostało leczeniu objawów i nadzieję na wyleczenie. Ponieważ trwają badania, lekarze starają się nowych i innowacyjnych metod leczenia choroby, ale na razie najlepszym rozwiązaniem jest, aby skonsultować się z lekarzem i opracować plan leczenia, który pracuje dla Ciebie.