adcov.com

Przeciwzapalne Żywność dla wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Przeciwzapalne Żywność dla wrzodziejące zapalenie jelita grubego


Wrzodziejące zapalenie jelita grubego występuje, gdy wrzody tworzą się w odbytnicy i okrężnicy, w wyniku zapalenia. Jest to forma jelita drażliwego, które mogą być spotęgowane przez spożywanie niektórych rodzajów żywności.

Rozważania

Chociaż pewne produkty spożywcze mogą powodować objawy u niektórych osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, nie ma danych wskazujących, że wszystkie środki spożywcze w rzeczywistości powodują zaburzenia.

Polecamy przekąski

Osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego należy jeść żywności, które są bogate w tłuszcze omega-3, antyoksydantów, błonnika i obu przypraw i ziół, które zawierają związki przeciwzapalne.

Pokarmy, których należy unikać

Produkty, które mogą wywołać objawy zapalenie okrężnicy wrzodziejące obejmują pokarmy bogate w trans i tłuszczów omega-6, takich jak czerwone mięso i produkty mleczne. Proste węglowodany może również powodować nasilenie.

Znaczenie

Osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego musi być bardzo ostrożny z ich diety unikać pokarmów, które powodują problemy. Ludzie powinni również mieć pewność, że otrzyma odpowiedni poziom witamin i innych składników odżywczych.

Ostrzeżenie

Należy skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem jeśli masz wrzodziejące zapalenie jelita grubego i zaczynają tracić na wadze lub nie może jeść wielu pokarmów.