adcov.com

Prowadzenie pojazdów i Zaćma

Prowadzenie pojazdów i Zaćma


Zaćma rozwija się powoli i nie może wpływać na wizji osoby lub zdolności jazdy na wczesnych etapach. Niestety, fakt, że zaćma rozwija się powoli czasami oznacza, że ​​człowiek nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jej wizja stała. Po rozpoznaniu zaćmy, ważne jest, aby regularnie wykonywać badania wzrokiem i uwzględniają wszelkie zmiany w widzeniu.

Ryzyko wypadku

Według oka Digest, starsze sterowniki z zaćmy są więcej niż dwa razy częściej niż miałeś wypadek kierowców bez zaćmy.

Problemy niskim kontraście

Zaćma zakłócać zdolność osoby do dobrze zobaczyć w środowisku o niskim kontraście. To może okazać się szczególnie trudne do jazdy w deszczu lub mgły. Zaburzenia widzenia niski kontrast sprawiają również, że trudno jest zobaczyć wyblakłe oznakowania nawierzchni i gruzu na jezdni.

Noc jazdy

Noc jazdy może być szczególnie trudne dla osób z zaćmą, ponieważ mogą wystąpić silne odblaski z reflektorów nadjeżdżających z przeciwka i ogólnie słabą widoczność w nocy.

Pomoc jazdy

Specjaliści mogą ocenić umiejętności jazdy poszczególnych osób z zaćmą i pomóc im poprawić te umiejętności. Lekarze oczu i szpitale powinny mieć informacje na temat lokalnych specjalistów rehabilitacyjne jazdy.

Chirurgia

University of Alabama w Birmingham informuje, że osoby, które wybierają mieć zaćmę usuwa się zmniejszyć ich ryzyko wystąpienia wypadku samochodowego o 50 procent.