adcov.com

Proste gry dla dzieci z autyzmem

Język, behawioralnych i deficytów społecznych plaga wielu dzieci z autyzmem. Nie są one w stanie przetwarzać sygnały uczenia się instynktownie, jak inne dzieci i często wymagają bardziej dosłowne wskazówki dla nawet najbardziej podstawowych norm społecznych. Włączanie tych lekcji w proste gry mogą uczynić proces uczenia się o wiele łatwiejsze i często widać już trwałe rezultaty.

Gry ruchowe

Każdy rodzaj aktywności ruchowej sparowanych lub grupy jest dobre dla uczniów z autyzmem. To zachęca do komunikacji i interakcji społecznych, z których oba są trudne koncepcje dla dzieci z tym zaburzeniem. Staroświeckie gry takie jak "Hide-and-go w chowanego" to doskonałe sposoby ułatwiać komunikację i pomóc dzieciom walcz. "Simon mówi" jest idealna dla dzieci z autyzmem, gdyż obejmuje ona słownych poleceń z ruchów. Jest to szczególnie ważne dla młodszych dzieci, którzy nie są tak aktywne, jak ich werbalnie nie autystycznych rówieśników. Dobry skręt na tej grze jest, aby dziecko autystyczne dać polecenia, ponieważ zmusza do interakcji społecznej i praktyki mowy.

Odbieranie połączeń i

Dzieci z autyzmem często mają trudności osiągnięcie wspólnych dzieciństwa etapy społecznych i behawioralnych. To może być trudne dla dzieci z autyzmem nauczyć się ich nazwy i do uznania, że ​​gdy jest ich nazwa mówi ich uwagę należy zwrócić się do osoby, która mówionego. Powitania i pożegnania są również trudne pojęcia, jak większość dzieci z autyzmem nie rozumieją, że jeśli automatycznie wymagane jest witany odpowiedź. Sposób na ćwiczenie tych umiejętności jest włączenie dzwoni i odpowiedzi do gry, rodzaj improwizowanego wersji dzieciństwo basenie ulubionych, "Marco Polo". Upewnij się, że i dziecko są w różnych obszarach swojego domu, a następnie ćwiczyć dając pozdrowienia takie jak "dzień dobry", do którego dziecko powinno powtórzyć z powrotem do Ciebie tak głośno, jak tylko mogą. Jeśli poprawnie to zrobić mogą odgadnąć, co jesteś w pokoju i tym samym wygrać grę. Inne umiejętności takie jak nazwa ćwiczenia i do widzenia może być wykorzystywane w taki sam sposób.

Gry trasy

Wiele dzieci z autyzmem mają problemy z rozróżnieniem, gdzie są one w stosunku do konkretnego miejsca, (czyli mogą wędrować z pokoju do pokoju, bez określonego celu.) Inne dzieci mogą tkwić w pewnej dziedzinie gry z tymi samymi zabawkami w kółko i nigdy nie jest w stanie przejść. Granie w gry, które daje dziecku cel i czas zestaw dla każdej lokalizacji jest to dobry sposób, aby pomóc w zwalczaniu obu tych kwestii. Możesz skonfigurować wiele miejsca do zabawy dla Twojego dziecka, które muszą pozostać i grać przez pewien okres czasu. Po ich zakończeniu wszystkich ośrodkach można następnie nagradzać je za pobyt na zadania. Uproszczone zamiatacz ulic polować to również świetny sposób, aby zachęcić ich cel podróży. Prosta lista łatwych do znalezienia przedmiotów, które są na widoku w różnych miejscach, jest to dobry sposób, aby pomóc uświadomić im różne pokoje i ich zastosowań. Kiedy odkryli wszystkie elementy na liście swoich nagród lub proste nagrody może być udzielona.