adcov.com

Promieniowanie Leczenie raka skóry

Rak skóry jest zdefiniowana jako obecność komórek nowotworowych w tkance skóry. Istnieje kilka rodzajów raka skóry, które wahają się w surowości. Pewne postacie raka skóry, mogą być skutecznie leczone za pomocą promieniowania, ponieważ komórki są wrażliwe na promieniowanie. Inne formy raka skóry są odporne na promieniowanie i wymagają innej metody leczenia.

Funkcja

Radioterapia niszczy komórki nowotworowe i zapobiega rozprzestrzenianiu się raka poprzez wystawienie komórki na działanie promieni promieniowania o wysokiej energii lub cząstek.

Zewnętrzny

Leczenie promieniowanie zewnętrzne bezpośrednio naraża rakowe komórki skóry do formy promieniowania. Rentgenowskie, promieniowanie gamma i wiązki elektronów są rodzaje promieniowania używanego do leczenia.

Wewnętrzny

Radioterapię wewnętrzną implanty materiał radioaktywny lub w pobliżu miejsca nowotworu. Materiały radioaktywne mogą być umieszczone przez igły, cewniki, przewody lub kapsułek.

Długość

Leczenie zewnętrzna jest zazwyczaj podawany trzy do pięciu razy tygodniowo przez okres do siedmiu tygodni. Urządzenia radioaktywne niskiej dawki są pozostawione na miejscu przez okres do siedmiu dni. Urządzenia wysokiej dawki są wszczepiane w odstępach 20-minutowych przez okres do pięciu tygodni.

Skuteczność

Wskaźnik sukcesu dla radioterapii zależą od typu leczonego nowotworu. Czerniak jest rzadko skutecznie leczone z promieniowaniem, ale rak podstawnokomórkowy komórek i chłoniaki skóry dobrze reagują na leczenie promieniowaniem.