adcov.com

Projekty naukowe na temat wpływu papierosów

Projekty naukowe na temat wpływu papierosów


Zagrożeń wynikających z palenia są dobrze udokumentowane, a dzieci są stale powiedział unikać palenia, ponieważ z nich. Projekty naukowe może być innowacyjny sposób dzielenia się tymi informacjami z uczniami szkoły podstawowej. Projekty te wykorzystują kreatywność uczniów w nauce przedsięwzięciu praktycznego, które może skutecznie wykazać zagrożeń związanych z paleniem tytoniu. Czy projekty są indywidualne lub grupowe, na targach naukowych lub laboratorium, projektów naukowych skutków palenia papierosów może pomóc dzieciom uniknąć przyzwyczajenia.

Czy Palenie wpływa na płuca?

Stosuj dwa słoiki, jedna gąbka, jeden jasny i jeden papieros rur do budowy maszyny syfon palenia. Umieść gąbkę w jednym słoiku, i zrobić mały otwór na papierosem w drugiej pokrywie słoika. Jak można pozwolić palić papierosów, dym wypełnia słoik i podróżuje przez rurki do drugiej słoiku, powodując jej wypełnienie z dymem, jak również. Po papieros spala się, wyciąg gąbkę. Gąbki będą zaczernione i brudne, dając żywy przykład dla studentów, jak niebezpieczne jest palenie dla płuc.

Dym i Pleśń

Utwórz dwa przezroczyste z pokrywą komory palenia słoików. Wyciąć otwór w jednej z powiek. Upewnij się, że otwór może pomieścić tylko końcówkę z pompą materac. Następnie pompa świeżego powietrza do tej komory i umieścić papierosa w drugiej komorze. Umieść jedną lub dwie kromki chleba w każdej komorze, i udokumentować tempo wzrostu pleśni w komorach w czasie. Forma będzie rosnąć wolniej, w komorze wypełnionej dymem, wykazując, że palenie papierosów ma wpływ na rozwój nie tylko dla dzieci, ale wzrost innych organizmów, jak również.

Lima Bean

Użyj dziewięć fasola lima i trzy kubki papierowe dla tego projektu. Umieść trzy fasola lima w szklance wody, kubek mleka i kubek wody tytoniu; wymieszać zawartość papierosa z wodą, aby woda tytoniu. Obserwujemy wzrost trzech fasoli lima w ciągu dwóch tygodni. Fasola lima wody tytoniu powinny rozwijać wolniej niż mleko i czystych fasoli lima wody.

Pachniesz jak popielniczka

Użyj kolegów nauczycieli lub rodziców do tego eksperymentu. Expose kilka ubrań dorosłych "na dym tytoniowy na godzinę. Mają dorośli noszą numer (od 1 do 5), a wejdzie w klasie jednego na raz. Dzieci przychodzą do zapach każdego dorosłego. Wracają na swoje miejsca i zapisz numer dorosłych i "S" dla palacza i "NS" dla niepalący. Można korzystać z życia palaczy do tego eksperymentu, ale może to spowodować uszkodzenie wiadomość jeśli niektórzy nauczyciele lub rodzice są w rzeczywistości palacze.