adcov.com

Prognoza dla chłoniaka komórek płaszcza

Chłoniak z komórek płaszcza jest rodzaj nowotworu, który pojawia się na zewnętrznej warstwie węzłów chłonnych. Chociaż nowe postępy leczenia poprawiły wskaźnik sukcesu tej rzadkiej postaci chłoniaka, długoterminowe prognozy dla tej choroby wciąż nie jest dobre, zgodnie z białaczki i chłoniaki Society.

Identyfikacja

Chłoniak z komórek płaszcza jest ogólnie uważane za niskiej jakości, co oznacza, że ​​rozwija się powoli; Jednakże rak rozszerzają śledziony, wątroby, kości, szpiku. W takich przypadkach, szanse skutecznie odzyskać ze spadku raka, zgodnie z LymphomaInfo.net.

Rama czasowa

Średnia przeżywalność Chłoniak z komórek płaszcza wynosi cztery lata, donosi na białaczki i chłoniaka Society.

Cechy

Chłoniak z komórek płaszcza zazwyczaj dobrze odpowiada wstępnej obróbki stosowanych do leczenia raka, a pacjenci zwykle doświadczają średnio w okresie 20 miesięcy remisją po początkowym zabiegu. Niestety, jak donosi białaczki i chłoniaki Society, choroba zwykle powraca i staje się coraz bardziej trudne do leczenia.

Rodzaje leczenia

Zabiegi na chłoniaka z komórek płaszcza obejmują chemioterapii, przeszczep komórek macierzystych, radioimmunoterapii i leki hamujące proteazy. Często lekarze polegają na terapii skonsolidowanym lub przy użyciu jednego rodzaju leczenia zaraz po drugiej.

Rozważania

Współczynnik przeżywalności dla chłoniaka z komórek płaszcza są po prostu średnie. Indywidualny rokowanie zależy od wielu czynników, w tym ogólnego stanu zdrowia, wieku i rozwoju swojego raka.