adcov.com

Profilaktyka raka wtórnego

Leczenie raka sprzyja odważnym i proaktywne. Rak ma już czasu na opracowanie bez przeszkód, tym bardziej ogólne spadki przeżywalność. Rak jest najbardziej wydajne, gdy przerzuty lub rozprzestrzeniać się z pierwotnego miejsca do innych miejsc w organizmie. Zapobieganie występowaniu wymaga tego asertywności agresywnie zatrzymać raka zanim osiągnie ten punkt.

Rak

Objawy raka są bardzo zróżnicowane w zależności od miejsca rak pochodzi, ale są pewne objawy, które są podobieństwa do wszystkich form raka. Należą do nich dreszcze, gorączka, nocne pocenie się, ogólne złe samopoczucie, uczucie zmęczenia i niewytłumaczalnej utraty wagi. Trudność polega na tym, że wiele z tych objawów, pokrywają się z dowolnej liczby innych warunkach, więc polegać na wiedzy lekarza uporządkować właściwej diagnozy.

Rak wtórnego

Zgodnie z National Cancer Institute, nowotwory wtórne jest terminem odnoszącym się do raka, który ma "rozgałęzione" przejścia od swojej pierwotnej lokalizacji do innych części ciała. Raka rośnie, w końcu wprowadza się do węzłów chłonnych, umożliwiający przenoszenie się do innych narządów i tkanek. Zjawisko to zaznacza rozwoju nowotworu wtórnego.

Zapobieganie raka wtórnego

Zgodnie z University of Iowa szpitali i klinik, jedynym sposobem, aby naprawdę zapobiec powstawaniu raka wtórnego jest do wykrywania raka, podczas gdy jest ona jeszcze ograniczona do pierwotnej lokalizacji i wyeliminować ją. To wymaga wrażliwości na pierwszych objawów raka, w połączeniu z gotowością do odwiedzenia lekarza profesjonalnego opinii, zanim będzie za późno.

Korzyści

Podstawową korzyścią dla zapobiegania raka wtórnego jest zdecydowana poprawa średniej pięcioletniej przeżywalności (który oznacza odsetek pacjentów, którzy będą mieszkać pięć lat od ich pierwotnej diagnozy). Na przykład według danych na EMedTV, przeżywalność pięć lat dla osoby z pierwotnym rakiem prostaty 100 procent. Kontrast, że ze średnią szybkością pięciu lat dla kogoś z wtórnej raka prostaty, który jest tylko 33,3 proc.

Rozważania

Jedzenie dieta wolna od raka jest dobrym sposobem, aby zapobiec rozwojowi obu nowotworów pierwotnych i wtórnych. Zgodnie z University of Iowa Szpitale i kliniki, staramy się spożywać dietę, która ma nie więcej niż 30 procent kalorii z tłuszczu, jest bogata w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste i pozwala utrzymać odpowiedni ciężar ciała.