adcov.com

Profilaktycznej opieki zdrowotnej dla kobiet

Profilaktycznej opieki zdrowotnej dla kobiet polega na przejęciu kontroli nad swoim zdrowiem, tak aby można zażegnać problemy zdrowotne, jak również planowanie okresowych badań przesiewowych, które mogą pomóc określić, czy masz raka, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi lub inne problemy zdrowotne. Jako część stylu życia prewencyjnej, należy również jeść żywności odżywcze, zwiększyć aktywność fizyczną i zmniejszyć ryzyko zdrowotne, takie jak palenie tytoniu i nadużywania alkoholu. Proaktywna ochrona zdrowia chroni przed przyszłości --- lub dodatkowe --- krzywdę.

Mammografia

Uzyskanie regularnego rozkładu mammografii jest ważne dla uzyskania diagnozy raka sutka. Jeżeli złowione w czasie, wiele form raka piersi mogą być skutecznie leczone. Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej zaleca, aby kobiety mammografia sporządzany corocznie po 40 roku życia.

Badanie cytologiczne

Innym przydatnym zapobiegawcze środki opieki zdrowotnej dla kobiet obejmuje wykonanie badania na raka szyjki macicy, znany jako wymaz szyjki macicy. Zaleca się, aby wymaz pap odbywa się co roku do trzech lat, jeżeli jesteś w wieku pomiędzy 21 a 65 i / lub kiedykolwiek były aktywne seksualnie. To zalecenie jest częścią wytycznych określonych przez US Department of Health and Human Services dla zdrowia kobiet (patrz "Referencje").

Krwawa

Według American Heart Association, trzeba znać swoje "liczby" do lekarza, aby ustalić, czy są jakieś problemy zdrowotne, że podstawowe należy zająć. Badanie krwi ujawni, czy poziom cholesterolu i triglicerydów we krwi są wysokie. Podwyższone poziomy są wiodącym wskaźnikiem chorób serca i udaru mózgu. Wysoki poziom cukru we krwi może ujawnić predyspozycje do cukrzycy. Niski poziom cukru we krwi nie wskazują na hipoglikemię i wymagają innego podejścia.

Zdrowy styl życia

Wreszcie, istotnym elementem profilaktyki zdrowotnej polega zdrowy tryb życia. Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia i USDA zalecane zdrowej diety, która jest nie tylko bogate w błonnik i przeciwutleniacze, ale również niską zawartość tłuszczu i cholesterolu. Ważne jest, aby jeść różnorodne świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, fasoli i innych roślin strączkowych, źródeł białka, o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak ryby i kurczaka i oliwki i inne "zdrowe serce" olejów. Ogranicz spożycie produktów przetworzonych i smażonych.

Ćwiczenie jest istotnym elementem, ponieważ może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Otyłość jest głównym czynnikiem ryzyka dla słabego zdrowia. Korzyści z ćwiczeń obejmują również zmniejszenie "złego" cholesterolu (HDL), zmniejszenie stresu i zmniejszenie ryzyka różnych dolegliwości zdrowotnych, takich jak choroby serca i wysokim ciśnieniem krwi. Według American Heart Association, ćwiczenia nie muszą być męczące i może obejmować ogrodnictwo, a nawet prace domowe. Optymalnie jednak dążyć do 30 minut ćwiczeń aerobowych, pięć razy w tygodniu.

Inne inicjatywy działań można podjąć obejmować rzucenie palenia i ograniczenie nadmiernego spożycia alkoholu.