adcov.com

Profesjonalne czyszczenie zębów

Profesjonalne czyszczenie zębów


Zęby, które nie są odpowiednio konserwowane mogą prowadzić do erozji dziąseł i kieszeniach bakterii, w końcu niszczy zęby, a nawet leżące u kości. Istnieje coraz więcej badań wskazuje, gromadzeniu się płytki nazębnej stomatologicznej i bakteryjne jamy ustnej może prowadzić do chorób serca, bakteryjne zapalenie płuc i zagrożeń w czasie ciąży. Profesjonalne czyszczenie zębów pomaga zapobiegać próchnicy i leczenia różnych innych problemów, zanim staną się poważne.

Skalowanie

Skalowanie jest istotną częścią profesjonalnego czyszczenia. Podczas tej procedury, blaszki, rachunku (tatarski), plamy i mikroorganizmy są usuwane z powierzchni zębów. Higienistki stomatologiczne można użyć skalowania ręki, która wygląda jak pick, chociaż inne opcje to ultradźwięki, lasery lub chemiczną kąpiel anty-tatarski.

Polerowanie

Podczas polerowania zębów, lub korony polerowania powierzchni każdego zęba jest wygładzona za pomocą specjalnego narzędzia jak filiżanki gumowej lub szczotki, które stosuje się łagodne pastą związek (często wodorowęglan sodu), procedurę, która pomaga utrudnić blaszki do mocowania do zęba. Czas hygienist spędza na czołowej polerowania będzie się zmieniać od jednego pacjenta do drugiego, w zależności od stanu zębów. Należy pamiętać, że nie wszystkie stany USA pozwalają asystentów stomatologicznych do wykonywania koronowej polerowania.

Nicią dentystyczną

Nicią dentystyczną jest ważnym elementem pielęgnacji jamy ustnej, nawet codziennie, wraz z szczotkowania zębów. Podczas profesjonalnego czyszczenia zębów, higienistka będzie używać nici dokładnie pomiędzy każdym stoisku, aby usunąć wszelkie pozostałości uwięzionych cząstek żywności.

Fluorek

Ostatnia obróbka zazwyczaj podawane w profesjonalnym czyszczeniu zębów fluorek bath.Usually ten przyjmuje postać cieczy fluorem (który znajduje się w wielu różnych sprzyja) wylewa się na tace w ustach, które są następnie wprowadzane do jamy ustnej pacjenta przez dwie minuty. Po wypłukaniu, pacjent jest zwykle poprosił, aby nie jeść ani pić niczego przez 30 minut.