adcov.com

Proces Uduszenie

Proces Uduszenie

Identyfikacja

Uduszenie występuje, gdy podaż tlenu w organizmie jest odcięta i funkcje życiowe zaczynają zamknięty. Zwykle zdarza się, gdy człowiek jest w stanie wdychać przez dłuższy okres czasu. Zdolność człowieka do oddychania może być utrudnione przez zadławienie, utonięcia, wdychając trujące gazy, dym wdychania lub zablokowanych dróg oddechowych. Niedrożności dróg obejmować tchawicę, krtań lub obszarów gardła. Uszkodzenie mózgu lub śmierć może spowodować, jeśli osoba pozostaje uduszony dłużej niż cztery minuty.

Objawy tej choroby obejmują niezdolność do oddychania, przebarwienia skóry, świszczący oddech i utratę przytomności. Natychmiastowa opieka jest wymagana w celu zapobiegania osobę od śmierci. Rodzaj opieki potrzebne będzie zależeć od przyczyny niedrożności dróg oddechowych.

Funkcja

Układ oddechowy jest odpowiedzialny za zapewnienie niezbędnych dostaw tlenu do wszystkich części ciała. Tlen jest dostarczany z krwią przez płuca. Krew następnie dostarcza potrzebnych dostaw tlenu do komórek, tkanek i narządów. Akt wdychania wysyła tlen do płuc, a wydech wydala gazów dwutlenku węgla z organizmu. Wdechu obejmuje wciąganie powietrza przez usta lub nos, w dół przez obszary krtani i tchawicy i do płuc. Przy wydechu mięsień przepony wypycha powietrze z powrotem do płuc. Wszelkie przeszkody, czy to jedzenie czy ciśnienie zewnętrzne stosuje się do gardła, może prowadzić do uduszenia. Przepływ powietrza może być zablokowany, gdy ciało zamyka jego dróg oddechowych w odpowiedzi na alergen lub toksycznych gazów. Ciężkie warunki - takie jak zawały serca, udary i uszkodzenia mózgu - może również powodować dróg oddechowych do zamknięcia.

Leczenie

Ponieważ blokady dróg oddechowych są najczęstszą przyczyną uduszenia, ponowne otwarcie dróg oddechowych ma zasadnicze znaczenie w leczeniu tej choroby. Heimlich manewr jest interwencja stosowana na osobę, która ma obiektu złożonego w gardle. Działa on przez wywarcie nacisku na powierzchni membrany, tak, że przedmiot zostaje przemieszczony z dróg oddechowych.

W przypadkach, w których oddychanie przez hamują reakcji alergicznej, leczenie jest zazwyczaj używany do ponownego otwarcia dróg oddechowych.

Niedotlenienie spowodowane przez wdychanie gazów toksycznych można leczyć usta-usta reanimacji, chociaż wysokie stężenie toksycznych gazów ogół wymagane jest podawanie tlenu. Wysokie stężenie gazów toksycznych infiltracji komórek organizmu i procesów życiowych. Czysty tlen jest potrzebny do przywrócenia komórek i tkanek organizmu do poziomu normalnego.