adcov.com

Procedury szelki

Jeśli krzywe zęby, aby Twój uśmiech mniej niż doskonałe, można wyprostować zęby z szelkami. Szelki poprawne nierówności, takich jak przestrzenie między zębami, overbites i krzywe zęby, stosując delikatny, stałej siły w czasie przemieszczania się zębów i ich korzeni w odpowiedniej pozycji. To wymaga czasu, jednak, ponieważ zbyt duże ciśnienie może uszkodzić zbyt szybko zęby. Myśl przechodzi w miesiącach lub latach ortodontyczne mogą być przytłaczające, ale zrozumienie, jak szelki praca może ułatwić proces.

Konsultacja

Do konsultacji, ortodonta zbada swoje zęby, aby sprawdzić, czy jesteś kandydatem do szelki. Wstępne testy obejmują rentgenowskie i wrażenia lub odlewane, zębów. Ortodonta studiuje te badania, aby ustalić najlepszy plan działania dla leczenia. Jest to również czas, aby omówić różne rodzaje szelki z ortodoncji. Leczenie może trwać od sześciu miesięcy do trzech lat, ponieważ zęby przenieść, z siłą około 1 mm na miesiąc.

Proces

Kilka dni przed zostaną wprowadzone szelki, przekładki zostaną umieszczone pomiędzy zębach trzonowych, aby zrobić miejsce dla metalowych zespołów, które będą umieszczane na plecach zębów. Kiedy nadszedł czas, aby dostać się w szelki, przerywniki będą usuwane. Orthodontist etch zęby i spoiwo będzie stosowane w celu wzmocnienia połączenia pomiędzy zębami oraz z materiału kompozytowego, który przechowuje klamry i zęby. Orthodontist zastosuje kompozytu każdego zęba, a następnie małe kwadratowe fragmenty wspornikach nazywany będzie dołączony do zębów. Zespoły metalowe zostaną umieszczone na pierwszych zębów trzonowych. Orthodontist następnie użyć specjalnego światła do utwardzania kompozytowych. On kończy procedurę, poślizgnięcia się drut łukowy przez nawiasach przed umieszczeniem małe gumki lub ligatury na wspornikach.

Usuwanie

Zdejmowanie szelki zajmie znacznie mniej czasu, niż to miało miejsce do umieszczania ich do zębów. Ligatury i drut arch są usuwane. Następnie ortodonta będzie użyć specjalnych szczypiec ścisnąć lub oddzielić wsporniki od zębów. Nie może być cementu lub kompozytu lewo na zęby, więc ortodonta będzie zeskrobać go, a następnie wypolerować zęby w celu zapewnienia, że ​​są gładkie.

Uchwyty

Po twoim szelki są usuwane, trzeba będzie nosić podtrzymujący, aby utrzymać je w miejscu. Ustalający jest wykonane na zamówienie ustnik, że będzie utrzymywać nowe ustawienie zęby męska. Ortodonta daje zabezpieczenie krótko po twoim szelki są usuwane i poinformuje cię o tym, jak długo go nosić. Jeśli uchwyt nie jest lekko uszkodzone, zęby mogą przemieszczać się do ich pierwotnego wyrównania.