adcov.com

Procedury dysplazji szyjki macicy

Procedury dysplazji szyjki macicy

Definicja

Dysplazja szyjki macicy jest każdy nieprawidłowy wzrost komórek w kobiecej macicy. To niekoniecznie oznacza nowotwór. Dysplazja szyjki macicy jest łatwo wyleczyć, jeśli złapany na początku, ale później można przejść do fazy raka szyjki macicy.

Wykrywanie

Pap Test wykrywa obecność dysplazji szyjki macicy. Próbka jest pobierana z szyjki macicy kobiety i sprawdzić nieprawidłowych komórek. Jeśli potrzeba więcej badanie, lekarz wykona kolposkopii. W kolposkopii, lekarz wykorzystuje urządzenie powiększające podobny lornetkę patrzeć na szyjkę macicy, często z octu lub innego rozwiązania stosowane do podkreślenia nieprawidłowych komórek.

Biopsja

Jeśli kolposkopii wykrywa nieprawidłowych komórek, biopsja może być podjęte. To często usuwa wszystkie obszary nieprawidłowego wzrostu i podwaja jako leczenia. Stożek biopsji może być również podjęta, w którym kawałek w kształcie stożka szyjki macicy jest usuwana, biorąc komórek głębszych warstw. Inna procedura jest nazywana LEEP lub wycięcie elektrochirurgiczną procedura pętli, w której pętla drutu jest zelektryfikowana i przecina szyjki macicy jak skalpel.

Etapy

Oto etapy raka szyjki macicy:
Etap 0: nazwie raka in situ i raka nieinwazyjnego, komórki są ograniczone do powierzchni szyjki. Zazwyczaj jest to traktowane przez biopsję stożka lub metodą elektrokonizacji elektrodą pętlową.
Etap I: rak jest ograniczony do szyjki.
Etap II: Rak obejmuje szyjki macicy i macicy.
Etap III: rak rozprzestrzenił się na dolnej ścianie miednicy lub dolnej części pochwy.
Etap IV: rak został przeniesiony do sąsiednich organów lub innymi częściami ciała.

Leczenie raka

Histerektomia jest wspólne leczenie raka szyjki macicy, jeśli stożek biopsji i LEEP nie są skuteczne. Całkowita obejmuje szyjkę macicy i jajników mogą być również usuwane. Zabieg ten kratami kobietę z zajściem w ciążę, a jeśli jajniki są usuwane, a ona jest młoda, ona wchodzi w okres menopauzy wcześniej.
Jeśli rak się inwazyjna stosuje promieniowanie i chemioterapię.

Zapobieganie

Rak szyjki macicy jest łatwo wyleczyć z wczesnego wykrywania poprzez testy cytologicznych. Kobieta powinna się jej pierwszy test Pap po roku jest aktywna seksualnie przez trzy lata, lub 21 lat, w zależności od tego co nastąpi wcześniej, a co rok lub dwa później. Choć rak szyjki macicy jest przede wszystkim powodowane przez choroby przenoszone drogą płciową, zakażenia ludzkim wirusem brodawczaka (HPV), możliwe jest na raka szyjki macicy, bez stosunki, więc niezbędne są regularne badania.
Jest również nazywany szczepienie przeciw HPV Gardasil, która jest najbardziej efektywna, gdy podaje się przed kobietą staje się aktywna seksualnie. To jest typowy podane między 11 i 12 rokiem życia.