adcov.com

Procedura zszywania żołądka

Jeśli co najmniej dwa razy zalecana waga i próbowali schudnąć nadzorowanych przez innych programów, niż mogłoby być dobrym kandydatem do procedury powszechnie znany jako "żołądka zszywanie", zgodnie z American Medical Association. Procedura ta jest poważna operacja, która zmienia sposób organizm trawi jedzenie i wymaga zmiany nawyków żywieniowych na resztę swojego życia. To ma swoje zagrożenia, ale jeśli jesteś poważnie nadwagę, może po prostu uratować życie, pomagając rzucić funtów, które przyczyniają się do innych zagrożeń dla zdrowia.

Kandydaci

Cleveland Clinic zaleca tylko ty poddane takiej procedury jeśli wskaźnik masy ciała (stosunek masy ciała do wzrostu) o ponad 40. Ponadto, twój otyłość powinny być na tyle poważne, że to jest przyczyną problemów fizycznych - być może nie możesz już pracować lub nie możesz chodzić, jak kiedyś. Inne problemy zdrowotne mogą grozić do Twojego stylu życia i życia, w tym ciężką bezdechu sennego, który powoduje, aby obudzić się w środku nocy, ponieważ nie można oddychać. Należy wyczerpały inne sprawności i schematy żywieniowe przed patrząc na to chirurgicznego alternatywa.

Procedury

Może znasz procedurę jako "żołądka zszywanie", ale lekarze wiedzą, jak dwóch głównych typów operacji: Roux-en-Y gastric bypass (RGB) lub rozległą bypass żołądka. Cleveland Clinic informuje, że RGB jest bardziej powszechne z nich, podczas gdy druga opcja jest bardziej skomplikowana. Główną różnicą jest to, że z dużym bypass żołądka część żołądek usuwa się, a układ pokarmowy jest zmieniony w taki sposób, że żywność omija zarówno pierwszej i drugiej części jelita cienkiego, a RGB umożliwia jedzenie do ominięcia pierwszą porcję jelito cienkie, a także część jelita czczego - albo druga część jelita cienkiego. Rozbudowana opcja sprzyja znaczny, szybka utrata masy ciała, ale nie jest używany często z powodu niedoborów żywieniowych związanych z procedurą.

Podstawy

Spodziewaj się na stole operacyjnym na dwa do trzech godzin. Należy również zdawać sobie sprawę z zagrożeń, które obejmują śmierć. Zgodnie z Mayo Clinic, na co 200 do 300 procedur żołądka zszywanie wykonywane, jedna osoba zmarła. Czynniki ryzyka obejmują swój wiek w chwili operacji, wcześniej istniejących warunków medycznych i zakrzepów. Lekarz będzie również przygotować się do zabiegu, wykonując takie rzeczy jak cię odstawienia papierosów, ponieważ palenie jest kolejnym ważnym czynnikiem ryzyka.

Kroki

W jego najbardziej podstawowym, lekarz tworzy woreczek na górze żołądka. Następnie tworzy bypassu wokół odcinka żołądka i jelita cienkiego. Stamtąd żołądek zszywane w górnej kolei uszczelniającymi części od reszty narządu. Gdy to nastąpi, twój żołądek jest zmniejszona do wielkości orzecha włoskiego. Oznacza to, że nie może posiadać więcej niż uncji żywności na raz. Po tym, rzeczywista obejściowy jest wykonany przez cięcie jelita cienkiego i zszycie go do żołądka, woreczka z kolei przekierowanie żywność tak, że pomija najbardziej żołądka i część jelita cienkiego.

Znaczenie

Bypass żołądka działa, ponieważ kurczy się żołądek. Jeśli jesz zbyt wiele zbyt szybko, ani żuć, nowy żołądek nie będzie w stanie sobie z tym poradzić, co może doprowadzić do wystąpienia bólu lub zwymiotować, zgodnie z Mayo Clinic. ARR informuje również, że gastric bypass działa poprzez spowolnienie czas potrzebny na pusty żołądek, co pozwala na pełne już czuć. Jest uważany za jedną z najbardziej skutecznych procedur odchudzających dla tych, którzy są znacznie nadwagą i medycznie naruszony. Cleveland Clinic odkryli, że dwie trzecie tych, którzy przeszedł bypass żołądka straciła zbędne kilogramy w ciągu dwóch lat, a bardzo niewielu z tych, którzy przeszli przez zabiegu odzyskał wagę.

Powikłania

Jest to długi proces, opieka po operacji, która rozpoczyna się nie jeść przez dwa do trzech dni po operacji i kontynuuje specjalną dietę płynną, która rozwija się na puree, potem miękkie i wreszcie regularne jedzenie w ciągu trzech miesięcy. W tym czasie, zgodnie z Mayo Clinic, można poczuć się jak masz grypę i doświadczenie bóle i dreszcze. Jak schudnąć, włosy mogą wypadać, a skóra może stać się sucha. Możesz mieć poważne wzloty i upadki ze swoimi nastrojami. Poważne powikłania to przecieka na linii, gdzie brzuch jest zszywany, przepukliny i zespół zwany "dumpingu", gdzie jedzenie przechodzi przez jelita zbyt szybko i powoduje biegunkę, wymioty i zawroty głowy.

Uwaga końcowa

Bypass żołądka nie jest dla osób o słabym sercu. Ale z tego, co może być śmiertelnie procedura jest wiele korzyści. Cleveland Clinic donosi, że ci, którzy zachowują wszystkie wagi off są zwolnione z warunków związanych z ich otyłością, w tym podwyższonego poziomu cukru. Choć trudniej jest jeść tyle i tak szybko, jak to było przed operacją, utrzymanie jest nadal kluczowa - trzeba jeszcze jeść prawo żywności, ćwiczenia i może dostać trzeba wziąć suplementy, aby zrównoważyć niedobory żywieniowe związane z jedzeniem przeskakiwania części jelita, w której większość żelaza i wapnia jest wchłaniana.