adcov.com

Procedura w chirurgii endoskopowej cieśni nadgarstka

Procedura w chirurgii endoskopowej cieśni nadgarstka


Endoskopowa operacja jest jednym z kilku rodzajów zabiegów, które są stosowane w leczeniu osób z zespołem cieśni nadgarstka, gdy wszystkie inne metody leczenia okazały się nieskuteczne. Zabieg ten polega na wprowadzeniu małej rurki z kamerą do nacięcia w nadgarstku i dłoni. Podczas tego typu operacji jest mniej inwazyjna niż inni, nadal ważne jest, aby dbać o siebie potem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyjść z chirurgii endoskopowej cieśni tunelu.

Instrukcje

1 Zadaj znajomego lub członka rodziny o uchylenie trochę czasu, aby pomóc odzyskać. Chirurgia endoskopowa generalnie ma bardzo krótki czas zwrotu, ale bądź przygotowany, aby ktoś pomóc na okres do dwóch tygodni.

2 Ustanowienie zrozumienie z przyjacielem o tym, jak będzie on pomóc odzyskać od zabiegu. Ważne jest, żeby wiedział, że będzie potrzebował pomocy, ale nie chcę, żeby musiał uchylać swoje obowiązki.

3 dala od jazdy. Masz znajomego pomóc jazdy, ponieważ wiąże obie ręce. Musisz odpocząć rękę, która była operowana. Spróbuj zaplanować swoje fizyczne spotkania terapeutyczne dla godzinach wieczornych, więc twoi przyjaciele i członkowie rodziny nie będą musieli wyjść z pracy wcześnie, aby dać się przejechać.

4 Uzyskaj pomoc podnoszenia ciężkich. Jeśli twój przyjaciel idzie do sklepu spożywczego, zapytać, czy można przyjść. Można przekazać wózek, a ona wybiera elementy, które potrzebujesz.

5 Upewnij się, że stosowanie leku zgodnie z zaleceniami. Wiedzieć, jakie skutki uboczne szukać i kiedy udać się do lekarza, jeśli masz złą reakcję.

6 Znać granice swoich znajomych. Być może trzeba dużo pomocy w pierwszych kilku tygodni po zabiegu, więc rozłożyć obowiązki wśród przyjaciół i członków rodziny. Pobierz różne osoby do kierowania do swoich fizycznych spotkań terapeutycznych w różnych dniach.

Wskazówki:

  • Uzyskaj wsparcie emocjonalne od znajomego. Leki pooperacyjne może powodować depresję. Niech twój przyjaciel przypomnieć, że chirurgia endoskopowa prawdopodobnie skorygowane wszystkich problemów nadgarstka tunelu i że za kilka tygodni będziesz znów czuć normalnie.
  • Nie stać się zbyt zależna od znajomych i rodziny. Tunel jest operacja cieśni generalnie nie bardzo poważne i powinny nadal być w stanie zrobić wiele rzeczy dla siebie.
  • Upewnij się, że są finansowo przygotowane na pokrycie operacji, jak to może być bardzo kosztowne. Porozmawiaj ze swoim dostawcą ubezpieczeń zdrowotnych przed operacją.
  • Unikaj ciężkich podnoszenia z ręki, która była operowana. Podnoszenie poważnie skomplikować może odzyskiwania chirurgii.