adcov.com

Problemy trawienne jelit

Problemy trawienne jelit


Zaburzenia trawienia są te, które wpływa na przewód pokarmowy. Zaburzenia mogą powodować ból, krwawienie, nudności, podrażnienia i frustracji. Rodzaje zaburzeń trawiennych jelit mogą obejmować zespół jelita drażliwego, chorobę Crohna, owrzodzenie i choroba uchyłkowa.

Wrzody

Wrzód jest ból w wyściółce przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, dwunastnicy i jelit). Wrzody są zwykle powodowane przez bakterie Helicobacter pylori i kwasów. Kwas lub bakterie mogą uszkodzić przewód pokarmowy i powodować ogromny ból w żołądku.

Choroba uchyłkowa

Choroba uchyłkowa szkody i atakuje jelito grube i śluzówki jelit. Małe torebki, zwane uchyłki, zwykle od wzdłuż jelit i okrężnicy. Woreczki mogą stać się stan zapalny i spowodować krwawienie wewnętrzne pochodzące z odbytnicy.

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita nadwrażliwego jest inny jelitowego trawienia problem, który może wystąpić. Gdy jelita wycisnąć tyle twardy, żywności lub płynu w żołądku może przejść przez jelita zbyt szybko lub wolno. IBS powoduje biegunkę, problemy żołądkowo-jelitowe i zaparcia.

Choroba Crohna

Choroba Crohna, gdzie chorobę zapalną jelit rozwiną się wrzody przewodu pokarmowego. Choroba Crohna powoduje poszkodowanego do stracenia ogromne ilości masy, mają bóle stawów i nie mają energii. Objawy tej choroby to krwawe stolce, biegunka i rozstrój żołądka.

Ostrzeżenie

Jak zawsze, w przypadku wystąpienia problemów trawiennych o jelitowej, należy zasięgnąć porady lekarza o odpowiednich opcji diagnostycznych i terapeutycznych.