adcov.com

Problemy tarczycy objawy

Istnieje wiele objawów, które wskazują na problemy z tarczycą i identyfikujące je nie zawsze się z lekarzem. Ponadto, mogą one trwać miesiące lub lata, aby stać się widoczne. Jeśli podejrzewasz, że masz niedoczynność lub nadczynność tarczycy na podstawie objawów, należy skontaktować się z lekarzem, który może zlecić badanie krwi, które będą mierzyć się z funkcji tarczycy i przepisać leczenia, jeśli to konieczne.

Funkcja

Problemy z tarczycą objawiają się jako objawy gdy tarczyca człowieka jest albo nadczynność lub niedoczynność ze względu na różne przyczyny leżące u podstaw. Objawy te są wskazówką, że coś jest nie tak z funkcją tarczycy i ich obecność jest oceniany przez lekarza w celu zdiagnozowania problemów z tarczycą.

Rodzaje

Na niedoczynność tarczycy, objawy mogą obejmować zmęczenie, osłabienie, suchość skóry, grube lub suche włosy, wrażliwość na zimno, depresja, problemy z pamięcią, zaparcia, przyrost masy ciała i drażliwość. Nadczynność tarczycy objawy obejmują niewytłumaczalne utrata masy ciała, nadmierne pocenie się, bezsenność, bicie serca, częste biegi ruchy misce, nerwowość i drażliwość.

Znaczenie

Objawy problemów z tarczycą pojawiają się jako ostrzeżenie, że coś jest nie tak z funkcją tarczycy. Wycieczka do gabinetu lekarza należy określić dokładnie, w czym jest problem. Proste badanie krwi na zlecenie lekarza, może określić dokładnej przyczyny problemów z tarczycą.

Rama czasowa

Objawy mogą nie być widoczne na początku, ale po miesiącach lub latach można sobie sprawę, że pasuje do wzorca choroby tarczycy, czy hypothyrodism lub nadczynności tarczycy. Objawy wydają się być przez całe życie, ale są zarządzane za pomocą leków na receptę lub radioterapii, które pomagają przywrócić tarczycę do normalnego funkcjonowania.

Identyfikacja

Zazwyczaj, więcej niż jeden objaw objawia się w czasie. Najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy objawy są rzeczywiście częścią problemu tarczycy jest poprzez badanie krwi, który mierzy stężenie TSH lub TSH. W ogóle, pomiar TSH na wyższym końcu skali laboratoryjnej wskazuje niedoczynność tarczycy, a TSH jest produkowany, gdy tarczyca jest pod-funkcjonowania; i mniejsza liczba wskazuje na nadczynność tarczycy, kiedy TSH nie jest potrzebne, ponieważ tarczyca jest zbyt funkcjonowanie. Inne badania krwi, które lekarz może użyć, aby zdiagnozować problemy z tarczycą to T4 Free, Całkowity T4, T3 Free, T3 pobieranie i niektórych testów przeciwciał-pomiarowych.

Identyfikacja

Aby zidentyfikować objawy zaburzenia czynności tarczycy, osoby, która ma wpływ musi najpierw rozpoznać objawy są obecne. Istnieje wiele stron internetowych poświęconych choroby tarczycy, które posiadają listy możliwych objawów. Jeśli kilka z tych objawów pasuje do Ciebie, umówić się z lekarzem na badanie i uzyskać Bloodwork który zawiera panel tarczycy. Jest Bloodwork że pozytywnie zidentyfikować usterkę tarczycy.