adcov.com

Problemy skojarzone z deficytami sekwencjonowania

Problemy skojarzone z deficytami sekwencjonowania


Wszelkie działania obejmuje wiele etapów. Na przykład, jeśli powiesz dziecku się ubrać, on włożył majtki, jego podkoszulku, spodniach, koszulce, skarpetkach i butach. Po uczeni, typowe rozwijające dzieci to automatycznie i bez wysiłku, bez myślenia. Ale niektóre dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego mogą mieć trudności z praktyką, zdolność do efektywnego planowania, organizowania i przeprowadzenia sekwencji działań nieznanych. Dziecko może czuć się zagubiony, co umieścić na pierwszym, podkoszulek lub koszula, skarpety w prawo lub w lewo, tak ubiera może podjąć świadomy wysiłek, który sprawia, że ​​dzieci czują się sfrustrowani, głupi, niezdarny i nieudolny. Wyzwanie to może mieć wpływ na zachowanie.

Sterowanie

Aby czuć się w kontroli ich przemieszczania, dzieci z problemami sekwencjonowania potrzebują struktury i jeden krok na raz. Jeśli nie rozumiesz, oni czują się sfrustrowani, negatywne i niespokojny, a ich zachowanie może stać się sztywny w próbie poczucie kontroli. Oni także mogą wydawać się "manipulacji", jak mogą starają się uzyskać inne osoby do wykonywania zadań, które są trudne dla nich, takie jak wypisywanie ich historię lub sprzątanie pokoju.

Niespokojny / przerażony

Od prostych rzeczy, podjąć wysiłek dla dzieci z problemami sekwencjonowania, czują niepokój wokół nowych lub nowych sytuacji, w których nie czują się w kontroli. Boi się zranienia, mogą obawiać się robić to, co wydaje się być automatyczne umiejętności, takie jak chwytanie i rzucanie piłki, a później prowadzenie samochodu. Dzieci te mogą również pokazać strach, gdy umieścić w niektórych pozycjach, jak jest do góry nogami, lub gdy ich głowa jest wyrzucane.

Wybuchowy

Proste zadania, takie jak trzyma ołówek i pisania, wymaga więcej wysiłku dla tych dzieci, więc mogą się łatwo pomylić i sfrustrowany, zmuszając je do wycofania się lub eksplodować. Jest to szczególnie w przypadku, gdy dorośli nie rozumieją, że dziecko ma problem i obwinia dziecko za to, że zaniedbany, późno, nie kończąc, nie skupiając się, nie próbuje wystarczająco mocno, rezygnując zbyt łatwo i tak dalej, zwiększając frustrację dziecka i gniew . Struktura i przewidywalność pomóc im poczucie kontroli, więc może mają zapaść w obliczu nieoczekiwanych zmian.

Typowe problemy

Skąd wiesz, czy Twoje dziecko ma problemy sekwencjonowania? Ona może mieć trudności z korzystaniem z nóż i widelec, skoki, uderzać piłki, klaskanie, gospodarstwa papieru podczas cięcia lub kubek podczas nalewania, ubieranie i odrabiania lekcji. Twoje dziecko może przełączyć ręce do pisania lub rysowania na różnych stronach strony i, jak pisanie wymaga wysiłku, może mieć byle pisma. Ponieważ problemy sekwencjonowania wpływa dwustronnej integracji, dziecko może pokazać trudności z umiejętności wymagających naprzemienne ruchy kończyn, takich jak jazda na rowerze, jazda na rolkach lub kiedy robi dwuręczny umiejętności, takich jak guziki koszuli.