adcov.com

Problemy klejące kolostomii Torby

Wiele osób z kolostomią mają problemy z uzyskaniem ich torby prawidłowo trzymać, lub częściej, coraz torby zachować sklejaniu. Jednak wiedząc, że problemy klejące z torby kolostomii są powszechne nie zawsze sprawiają, że łatwiej sobie poradzić. Istnieje kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc w tej sytuacji, choć.

Zmiana Torby

Jeśli konsekwentnie problemy samoprzylepne z torby, rozważyć zmianę worka częściej jak wilgoć może budować na skórę i powodować klejów, aby zatrzymać pracę. Alternatywnie, spróbuj innej marki lub spróbuj torby torby pas na ten, a nie tych z lepkich plecach.

Ponadto należy wziąć pod uwagę czas, kiedy zmienia się torby. Na przykład, jeśli zmieniasz torby zaraz po jedzeniu, obszar brzucha może być rozciągnięty, więc torba nie przylegają do skóry, jak również. Jeśli torby po prysznicem lub wanną zastępując obszar może nie całkowicie zasuszone - spróbuj ręcznik suszenie i następnie przy użyciu suszarki do włosów na niskim poziomie, aby zapewnić skórze jest całkowicie suchy przed założeniem worka.

Fit

Problemy klejące może być także spowodowane niewłaściwym dopasowaniem wokół stomii - jeżeli otwór jest zbyt duża, płyny mogą wyciekać wokół stomii. Jednakże, jeśli otwór jest za mały będzie wywierać presję na i potencjalnie zranić stomia więc tego uniknąć, jak również. Jeśli jesteś bardziej aktywna osoba, to może być, że torba kolostomia porusza się zbyt wiele dla klej prawidłowo trzymać. Rozważmy sobie pas kolostomii pomóc trzymać torbę w miejscu.

Poprawki tymczasowe

Jeśli szukasz bardziej tymczasowy fix dostać torbę znikają tylko na dzień, za pomocą taśmy bandaż na taśmę bokach lepkiej pad w dół. Można również zastosować nieco więcej stomahesive pasty do większego obszaru, gdzie pad będzie trzymać, a nie tylko w prawo wokół stomii do nawet powierzchnię i dać podkładki trochę więcej mocy zwiększający przyczepność.