adcov.com

Problemy bezpieczeństwa w MRI

Problemy bezpieczeństwa w MRI


Rezonans magnetyczny, często skracany do MRI jest technologią medyczną, stosowane do wytwarzania obrazów o różnych tkanek i struktur ciała. Urządzenie stosuje się do wytwarzania bardzo silne pole magnetyczne, które powoduje, że atomy wodoru w organizmie wyrównać, raporty RadiologyInfo. Urządzenie generuje także fale radiowe, które komputer przekłada się na obrazach. Choć na ogół uważane za bezpieczne, nie może być aspekty procedury lub materiałów obcych w organizmie, które mogą stworzyć zagrożenie dla pacjenta.

Reakcje alergiczne

Niektóre MRI obejmować stosowanie cieniującego barwnika, który wstrzykiwano dożylnie rozwiązanie, które może poprawić rozdzielczość obrazu. Natomiast częste, możliwe jest barwnik kontrast powodować reakcje alergiczne u niektórych pacjentów. Taka reakcja może wymagać interwencji lekarza.

Problemy uspokojenie

Pacjent może żądać lub wymagają uspokajający przed MRI. Możliwe jest, że pacjent otrzyma zbyt uspokajające według RadiologyInfo. W przypadku, gdy środek uspokajający jest zatrudniony przed lub w trakcie badania MRI, to standardowa procedura dla pacjenta objawy czynności życiowych być monitorowany.

Implanty chirurgiczne

W sytuacji awaryjnej, to nie zawsze jest możliwe, aby w pełni przeglądu pacjenta historię medyczną dotyczącą implantów. Niektóre implanty są kolorowe (zawierają żelazo) i mogą być przenoszone przez pole magnetyczne wytwarzane przez MRI, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla pacjenta. Implanty elektroniczne mogą mieć negatywny wpływ na MRI, donosi instrumentu Wayne State University MR Badawczej. Pole magnetyczne może potencjalnie stworzyć wypalające powodując prąd w instalacji takich urządzeń.

Wbudowany Metal

W innych przypadkach, metal może znaleźć swoją drogę do organizmu przez przypadek lub w wykonywaniu pracy. Kule mogą pozostać w organizmie człowieka po przypadkowej strzelaniny. Żołnierze, którzy służyli w aktywnej walce może być osadzony odłamek, zgodnie z instrumentu Wayne State University MR Badawczego. Osoby zaangażowane w przemyśle obróbki metali mogą również mieć małe odłamki metalu z rutynowego cięcia lub szlifowania.

Nephrogenic włóknienie układowe

Nephrogenic włóknienie układowe jest stanem, który zasadniczo wpływa na osoby z zaburzeniami czynności nerek. Charakteryzuje się zmian na skórze. Według Międzynarodowego Centrum nephrogenic systemic Fibrosis Research (ICNSFR), zmiany skórne mogą obejmować zaostrzenie lub stwardnienie skóry, blaszek i mogą obejmować zmiany w pigmentacji skóry. To także wpływa zaistniałych struktur skóry, takie jak kolagen. ICNSFR i RadiologyInfo zarówno zgłosić, że zastrzyki z środka kontrastowego do MRI jest uważana za jedną z możliwych przyczyn nephrogenic zwłóknienia układowego u pacjentów z upośledzeniem czynności nerek w. ICNSFR precyzuje dalej, niezależnie od identyfikacji bazie gadolinu środki kontrastowe, najczęściej używane w badaniach MRI, jako głównymi podejrzanymi.