adcov.com

Problemów zdrowotnych świateł UV

Problemów zdrowotnych świateł UV


Istnieje wiele obaw dotyczących zdrowia lub promieniowania ultrafioletowego UV, światło, które opisuje światło, które jest tuż poza zakresem widzialnym. Lampy UV są wykorzystywane w biologicznych jednostek zagrożenia, aby pomóc promować sterylnego środowiska, mogą być wchłaniane w zwykłym świetle słonecznym i prawdopodobnie najczęściej utożsamiane z zagrożeniem wystąpienia raka skóry związanego z opalania w solarium. Podczas gdy światło UV może mieć korzystny aplikacje, istnieją obawy zdrowotne związane z ich stosowaniem.

Uszkodzenia genetyczne

DNA człowieka pochłania pewną widma promieniowania UV, które mogą powodować przerwy w nim. Nie tylko może to spowodować wiele problemów zdrowotnych, jeśli DNA nie działa prawidłowo i replikacji jest, ale w trakcie naprawy komórki można rozpocząć replikacji w sposób out-of-kontroli, począwszy rakowaty wzrostu. Te pęknięcia DNA mogą również zakłócać funkcji układu immunologicznego, wzroku i rozwoju zaćmy jako poszczególnych grup wiekowych.

Uszkodzenia skóry i oparzeń

Promieniowanie UV może poparzyć nawet jeśli jesteś za osłoną ze szkła lub tworzywa sztucznego. Wiele osób wychodzi możliwości poparzenia UV-w warunkach laboratoryjnych, ponieważ światła, które są często używane, aby pomóc zawierać zanieczyszczenia biologiczne lub utrzymać instrumenty sterylne, nie wydaje się szczególnie jasne. Jednakże, jeśli pracujesz w miejscu, które jest narażone na tych świateł trzeba mieć specjalnie zaprojektowaną osłonę cię chronić. Promienie UV mogą także znacząco przyspieszyć proces starzenia się skóry. Stają się one bardziej podatne na rozdarcia i uszkodzenia, które mogą powodować zmarszczki i wyblakły efekt sprawia, że ​​skóra i mniej wytrzymałe w stanie utrzymać wilgoć. Nawet jeśli promienie UV nie powoduje raka skóry, nadal przyspieszyć rozwój plam i plamy starcze.

Rak link

Jest powszechnie wiadomo, że absorbujące promienie UV od słońca podczas opalania ma bezpośredni związek z rozwojem czerniaka, który jest rak skóry, najczęstszą przyczyną śmierci przez choroby skóry, zgodnie z prawego Zdrowia. Jednak, komórki nowotworowe skóry mogą także rozprzestrzeniać się na innych komórkach i narządach w całym organizmie, w wyniku rozrostu nowotworów daleko od strony wyjściowej ekspozycji na promieniowanie UV.