adcov.com

Prawidłowe Leczenie Burns Trwały porażenia prądem

Po odebraniu poważne porażenie prądem, nie są w rzeczywistości trzy oparzenia: miejsce skóry, gdzie wszedł spot energii elektrycznej, na skórze, gdzie energia elektryczna wyszły i wewnętrznej tkanki ciała, przez które prąd elektryczny podróżował. Podczas udzielania pierwszej pomocy może zapobiec szok krążenia i stymulować proces gojenia, oparzenia elektryczne żądać profesjonalnej pomocy medycznej w celu zajęcia się uszkodzenia narządów potencjalnie zagrażające życiu.

Ustalenie, czy Zadzwoń 911

Podczas gdy chcesz zaważyć na ostrożności, nie każdy oparzenie elektryczne gwarantuje jazdę w karetce. Zależy to głównie od zaobserwowanych objawów. Jeśli uważasz, że ofiara nieprzytomna lub w środku napadu, zadzwoń pod numer 911. Jeżeli poszkodowany jest przytomny, ale skarży się na drętwienie, mrowienie, bóle mięśni lub mimowolne skurcze mięśni, zadzwonić pod numer 911.

Po wywołaniu 911, nie dotykać ofiary, dopóki nie ocenił sytuację. Upewnij się, że nie jest już w kontakcie ze źródłem zasilania i, jeśli to możliwe, wyłączyć prąd wyłączony. Następnie, sprawdzić oddech i puls. Jeśli są nieobecne, ktoś wykonać resuscytację na ofierze aż sanitariusze przyjechać.

Jeżeli nie oddycha, należy położyć poszkodowanego na plecach, podnieść nogi i pokrycie jego tors kocem, aby zapobiec szok krążenia. Nie przejmuj zajmujące się palić w tym momencie; po prostu starają się unikać przenoszenia go, aż karetka dostaje tam.

Leczenie dla awaryjnego

Jeśli ofiara nie wykazuje żadnej z wyżej wymienionych objawów zagrażających życiu, powinien nadal być prowadzone w szpitalu, że dzień, więc lekarz może zbadać zakres jego wewnętrznych obrażeń. Ofiara musi serię testów krwi i ewentualnie MRI, więc wybrać albo izby przyjęć w szpitalu lub gabinecie lekarskim, który łączy się bezpośrednio do szpitala.

Jeden z najgroźniejszych powikłań porażenia elektrycznego, które może wystąpić jest super-ogrzewanie kości. Podobnie jak w przypadku cewek ogrzewania w piecu elektrycznym, kości pochłania część energii działa przez i przekształca je na ciepło. W zależności od poziomu napięcia i czasu trwania szoku kości może wchłonąć wystarczającą ilość energii, aby rozpocząć odparowanie płynu w otaczającej tkance. Badanie krwi pokaże zwiększone poziomy związków związanych z tym termicznego zniszczenia.

Przed wyjazdem do szpitala, uruchom oparzenie zimną, czystą wodą przez około trzy minuty. Następnie pat powierzchnię do sucha czystym ręcznikiem i przykryć poparzenie sterylnym pad bandaż.

Burns niskiego napięcia

Większość niskiego napięcia pali lekarze zobaczyć wystąpić w usta i ręce dzieci w wieku 5 lat w leczeniu oparzenia dłoni, strona jest oczyszczona i pokryta poloksamer 188, substancję chemiczną, która uszczelnia błony komórkowe i naprawy uszkodzonego przez porażenie prądem i zwiększa szanse przeżycia tkanek. Ten żel, który zawiera trzy różne antybiotyki ponownym dwa razy dziennie. Tymczasem podział pomaga unieruchomić rękę i trzymać młodego pacjenta z zakłócania opatrunek spalania.

Ze względu na rozległe uszkodzenia spowodowane, oparzenia elektryczne w jamie ustnej, tak naprawdę nie mają standardowego, długoterminowy plan leczenia. Gdy dziecko ssie odsłoniętą gniazdka przewód lub rozszerzenie kręgowego, prąd łatwo przepływa przez ślinę elektrolitu bogate gdzie może generować temperaturę do 2500 stopni Celsjusza. Czy prąd przepływa przez ślinę na powierzchni (czyli "rozpływać") spalania może wynosić od częściowej grubości (tj pęcherze drugiego stopnia spalania) na drodze do zniszczenia znacznej części warg. Czy prąd przepływa w jamie ustnej, o wysokiej oporności elektrycznej kości może prowadzić do zębów i innych tkanek szkieletowych do ogrzania się i zniszczenia otaczających tkanek miękkich.

Podczas gdy lekarze różnią się, w jaki sposób traktować deformacje spowodowane doustnymi oparzeń elektrycznych, podstawowa obróbka składa się zasadniczo z płukania palić skroplonym poloxameru 188, a następnie, stosując maść z antybiotykiem zawierającym ropopochodnych cztery razy dziennie. Ponieważ pacjent jest tak młody, lekarz prawdopodobnie będzie pasować obie ręce z podziałów, by go dotknąć miejsca spalania.

Burns wysokiego napięcia

Czy spowodowane przez uderzenie pioruna lub wypadku narzędzie linii wysokiego napięcia oparzenia elektryczne wywołują kaskadę warunkach zagrażających życiu obracając kości ofiary do fizycznego odpowiednika przemysłowych nagrzewnic.

Burns z ciągu wstrząsy wysokiego napięcia mają często ostrzegawcze czarny zwęglenie, spowodowane parującym metalu coraz galwanicznie na powierzchni skóry. Powłoka ta jest delikatnie usuwany za pomocą strumienia roztworu soli fizjologicznej.

Gdy lekarze mogą uzyskać jasny spojrzenie na oparzenia, muszą ustalić, czy tkanka może nawet odzyskać. Jeżeli tak, będzie palić oczyszczone z poloksamerem 188 i powleka się antybiotykiem maści.

Jeśli wydaje się palić pełnej grubości (czyli taka, która przeniknęła lub zniszczył wszystkie trzy warstwy skóry), MRI będą zamawiane w celu oceny zakresu uszkodzeń naczyń otaczających. Na lokalne uszkodzenia, lekarze najprawdopodobniej zamówić przeszczepu skóry. Uszkodzenie naczyń powinno rozciągać się na większej części występem, lekarze przesunie się do amputacji.