adcov.com

Prawidłowe Gojenie ścięgna kciuka i nadgarstka

Zapalenie ścięgna w nadgarstku i kciuka nazywa de zapalenie pochewki ścięgna Quervaina. Stan ten pojawia się, gdy prostowników nadgarstka i ścięgien zginaczy stać się rozdrażniony z ocierania wypukłości ciała poniżej kciuka. Zapalenie ścięgien nadgarstka i kciuka jest zwykle spowodowane z nadużywać lub powtarzalnych ruchów nadgarstka (czyli gra zbyt dużo w tenisa). Prawidłowe leczenie tego wspólnego pociąga za sobą z wykorzystaniem kombinacji odpoczynek, lód, ciepło, leki, masaże i ćwiczenia.

Reszta, Ice i ciepła

Jeśli masz zapalenie ścięgna między nadgarstka i kciuka, zatrzymać fizycznej lub czynności na chwilę. Pozwoli to zapobiec dalszemu pogorszeniu swojej ścięgna. Wykorzystanie nadgarstek szelki do ograniczenia ruchu, zwłaszcza w nocy, podczas snu. Możesz także użyć lodu, aby zmniejszyć stan zapalny i obrzęk. Lód jest najbardziej skuteczne, jeśli używasz go na 15 do 20 minutowych odstępach czasu w ciągu dnia (co trzy do czterech godzin). Kompresja lodu bezpośrednio na swoim stawie z lodu opakowanie. Podnosząc nadgarstek nad swoim sercu może również pomóc zmniejszyć obrzęk. Po pierwszych kilku dni, należy użyć w celu promowania ciepła krew (z jego właściwości lecznicze) przepływać do obszaru.

Lek

Dla prawidłowego gojenia ścięgien nadgarstka i kciuka leki powinny zawierać przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub naproksen. Te leki są inhibitory Cox-2, który może zmniejszyć stan zapalny i ból, minimalizując skutki Cox-2 enzymów i prostaglandyn (chemikalia), naturalne odpowiedzi zapalnej organizmu na wspólnych problemów. Jeśli ból jest zbyt poważne, lekarz może przepisać sterydy doustne lub dać kortyzon strzał.

Masaż

Masaż stawu między nadgarstka i kciuka może pomóc odzyskać od ścięgien w tej dziedzinie. Masowania zwiększa przepływ krwi, co przynosi tlenu i składników odżywczych do złącza do ran. Masaż pomaga również zwiększyć elastyczność i pomaga się zrelaksować stawu. Więcej informacji na temat właściwych technik do masażu, patrz źródła.

Ćwiczenia

Ćwiczenia mogą także zwiększyć swoje wyjście z ścięgna między nadgarstka i kciuka. Ćwiczenia promuje przepływ krwi do stawu. Istnieje kilka prostych ćwiczeń, które można wykonać w ramach swojego prawidłowego procesu leczenia.

Pociągnij na palcach dłoni. Przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie rozluźnij. To rozciąga ścięgien zginaczy. Następnie włożyć palców do wewnątrz w kierunku wewnętrznej stronie nadgarstka. Przytrzymaj tę pozycję, a następnie zrelaksować. Ćwiczenie rozciąga ścięgien exensor. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

Można również postawić na stół lub wytrzymały powierzchni i rozciągania palców na przemian obie strony. Ściskając piłkę tenisową pomaga budować siłę w swojej okolicy nadgarstka, który może również wspierać proces leczenia na zapalenie ścięgien. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Zasoby.