adcov.com

Pranajama, aby zwiększyć metabolizm

Pranajama jest świadoma kontrola i powściągliwość w wydychanym powietrzu. Istnieje wiele form, które są praktykowane pranajamy w połączeniu z medytacji i jogi. Poprzez wdechu i wydechu wyłącznie przez prawą dziurkę w szczególności funkcja metabolizm wzrasta.

O pranajamy

Tradycyjny cel pranajamy jest się zrelaksować i wzmocnić ciało i umysł w przygotowaniu do medytacji. Jest on stosowany w celu zwiększenia siły życiowej, czyli prany, w organizmie za pomocą fizycznych i duchowych. Koncepcja pranajamy wzmacnia znaczenie rozszerza witalność przez najbardziej podstawowe potrzeby życia, oddechu.

Badanie pranajamy i Przemiany Materii

W badaniu przeprowadzonym przez Svyasa Uniwersytetu zatytułowanym "oddychanie przez konkretnego nozdrza mogą zmieniać metabolizm i autonomicznego Inne," trzy rodzaje pranayamic technik oddychania badano w celu określenia, czy wykonanie któregokolwiek z nich przez miesiąc będzie powodować zmiany w podstawowej działalności metabolicznych i autonomicznych.
Znacząca utrata masy ciała nie występują we wszystkich trzech grupach pranajamy; Ponieważ jednak uczestnicy zaczęła wegetariańskiej diety w trakcie badania, jak również wykonanej aktywności fizycznej, to nie może zostać stwierdzone, że pranajamą było głównym czynnikiem przyczyniającym się do sukcesu.
Jednak to, co naukowcy znalazł to, że przez praktykowanie prawego nozdrza oddech, zwany także Surya Anuloma Viloma pranayama, funkcja metabolizm wzrasta. Ta zmiana występuje ze względu na biologiczną ze wzrostem adrenaliny, który jest produkowany przez pranayamic oddychania. Ostatecznie, badanie wyjaśnia, że ​​wykonanie kilku rund tej techniki oddychania może być stosowany przez osoby z nadwagą, aby zwiększyć funkcję metabolizm.

Joga dla metabolizmu i Pranajama

Timothy Burgin, Kripalu joga instruktor i założyciel terapii Acu-Yoga, mówi, że poprzez połączenie pranayamic oddychania, medytacji i postaw jogi, metabolizm i poziom hormonów, jak i emocje mogą być doprowadzone do właściwego stanu.
Burgin sugeruje Kapalabhati pranajamy (Breath of Fire) i pranajamy Ujjayi (ocean brzmiący oddech) jako skutecznych form metod zwiększających metabolizm. Sugeruje on, że podczas uprawiania tych form świadomego oddychania, można również ćwiczyć szybko poruszających pozdrowienia słońca () pomiędzy każdym Vinyasa jogi postawy. Specyficzne yogi stanowi, że zaleca zwiększenia metabolizmu to wojownik stwarzają i takie, które wymagają ruchów lunging.

Inne pozytywne efekty pranajamy

Pranajama rewitalizuje ciało i umysł, zwiększając dopływ tlenu do mózgu, narządów i tkanek ciała. Pomaga uspokoić i skupić umysł, pranayama może być szczególnie korzystne dla tych, którzy są pod wpływem stresu i radzenia sobie z kwestiami lękowych.

Pranajama Technika

Aby wykonać Anuloma Viloma pranajamy, zacząć od dostania się do programu lotus postawy lub po prostu dostać się do pozycji siedzącej. Zacznij od wdechu przez lewą dziurkę, jednocześnie utrzymując prawą dziurkę zamknięte kciukiem. Staraj się wypełnić swoje płuca całkowicie z powietrza, tak aby dolny, środkowy i górny komory są nasycone tlenem.
Następnie, wstrzymaj oddech na 2 do 3 sekund, podczas gdy zamknięcie obu nozdrzy. Otwórz prawą dziurkę, wydech i wdech. Zamknąć oba nozdrza i przytrzymać przez 2 do 3 sekund. Otwórz lewą dziurkę i wydech. To kończy jeden pełny rundę Anuloma Viloma pranajamy.