adcov.com

Pożywienie, które poprawiają zdrowie

Pożywienie, które poprawiają zdrowie


"Jesteś tym, co jesz" jest powiedzenie, że większość ludzi jest dość znane. Osoby, które jedzą super żywności zwykle mają lepszy ogólny stan zdrowia niż osoby, które tego nie robią. Super żywności biorą swoją nazwę od bardzo poważnych problemów zdrowotnych, które mogą zapobiegać powstawaniu gdy dodasz je do swojej diety. Rzeczy takie jak choroby serca, raka i cukrzycy może być wniesione w ryzach poprzez spożywanie właściwych super żywności regularnie.

Borówki

Stan zapalny jest jedną z głównych przyczyn chorób przewlekłych. Jagody są przeciwzapalne, co sprawia, że ​​doskonale nadaje się do odpierania takich chorób. Ryzyko choroby serca, a nawet raka można zmniejszyć dodając jagody do codziennej diety. Borówki są pełne antyoksydantów, które zapewniają wiele korzyści dla zdrowia organizmu. Jagody są również bogate w witaminy C i potasu. Należy pamiętać, że im więcej przeciwutleniaczy w jagody lepiej. Kolor jest kluczem, a ciemniejsze kolorowe jagody mają więcej przeciwutleniaczy niż jaśniejszy te, zgodnie z WebMD.

Brokuły

Brokuły są bardzo popularne na całym świecie i warzyw należy do tej samej rodziny co, że z kapusty i brukselki. Brokuł jest naprawdę super jedzenie i zawiera wiele rzeczy, które potrzebuje ciała, takie jak witaminy, białka, wapnia i żelaza. Według American Cancer Society, brokuły również fitochemiczne, które zostały sprawdzone w walce z rakiem. Insulina może być regulowana przez jedzenie brokuły, gdyż jest pełna chromu. Dlatego diabetycy mogą korzystać z dodanie brokuły do ​​ich diety. Brokuły mogą wzmocnić układ odpornościowy osoby, obniżają poziom cholesterolu i zmniejszyć szanse na uzyskanie choroby Alzheimera.

Jajka

Jaja są super żywności, które zostały znalezione w celu podniesienia poziomu energii i poprawy funkcji mózgu, według Zdrowia Online Zine. Zdrowie korzystają substancje, takie jak białko, witaminy i aminokwasy mogą być uzyskane z jaj dodać do swojej diety. Jest to substancja o nazwie cholina, że ​​istnieje w żółtku jaja, które pomaga w rozwoju mózgu. Jaja mają również ważne przeciwutleniacze, takie jak luteina, które mogą pomóc wzrok osoby, i selen, które mogą utrzymać tworzeniu się skrzepów krwi.

Orzechy włoskie

Przeciwutleniacze są idealne do przechowywania raka od hotelu, a orzechy włoskie mają większe działanie antyoksydacyjne niż inne nakrętki na ziemi. Badania opublikowane w Journal of Nutrition wskazują, że o dietę, która zawiera dużo orzechów może obniżyć ryzyko zawału serca nawet o 50 procent. To dlatego, że są bogate w witaminy E, która jest znana do wytwarzania silnego i zdrowego serca. Orzechy włoskie można nawet obniżyć poziom cholesterolu ze względu na oleje omega 3, które oni posiadają. Gdy dodać do tego fakt, że są one również bogate w białko, to nic dziwnego, że orzechy są jednym z super żywności, które poprawiają stan zdrowia.