adcov.com

Pozytywne działanie kofeiny

Kofeina jest naturalnym stymulantem najczęściej znaleźć w kawie i herbacie. Kofeina jest również w kakao i orzechów kola. Ekstrakcji kofeiny jest stosowany w większości napojów gazowanych zawierających kofeinę, takich jak Pepsi czy Coca Cola. United States Food and Drug Administration uznaje kofeiny jako "generalnie bezpieczne substancji." Kofeina ma silne działanie na organizm człowieka, a gdy z umiarem wiele z tych działań jest pozytywny.

Energia i Wellness

Kofeina może być stosowany w celu zwiększenia energii, stymuluje umysł i ciało, i przeciwdziałać uczucia zmęczenia i letargu. Kofeina powoduje również ciało spalić więcej kalorii podczas aktywności fizycznej. To pomaga w utracie wagi. Ponieważ kofeina zwiększa metabolizm i pomaga organizmowi turze tłuszczu w energię, może również poprawić wyniki w sporcie i ćwiczenia. Kofeina daje ludziom, którzy jog, rower lub pływać więcej wytrwałości.

Zachowanie i nastrój

Kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy organizmu, co powoduje czujność, poczucie dobrego samopoczucia i zwiększonej zdolności do koncentracji. Przez zwiększenie energii i uwagą, kofeina może również promować bardziej aktywne zaangażowanie w sytuacjach społecznych. Zwykła kawa, herbata lub kofeiną pijących soda, którzy są bardziej tolerancyjne na kofeinę nie mogą czuć się te efekty, jak bardzo, jak ktoś, kto tylko od czasu do czasu ma kofeinę.

Zdrowia Serca

Kofeina zwiększa tętno i należy podjąć ostrożnie przez osoby z chorobami serca, a dopiero po konsultacji z lekarzem. Jednak kawa ma korzyści dla serca. Kawa ma przeciwutleniacze, które pomagają w zapobieganiu chorób serca. Według badań przeprowadzonych przez Annals of Internal Medicine, mężczyźni i kobiety, którzy są regularnie pijących kawę są do 25 procent mniej narażone na rozwój chorób serca.

I Zapobiegania Chorób dolegliwość

Według badań opublikowanych przez Journal of American Medical Association, regularnie pijących kawę są "znacznie" mniej narażone na rozwój choroby Parkinsona. Wykazano, że kofeina, aby zmniejszyć utratę komórek produkujących dopaminy w mózgu, co powoduje chorobę Parkinsona. Kawa w szczególności wykazano również, aby obniżyć ryzyko marskości wątroby, raka jelita grubego i kamica żółciowa. Kofeina może również pomóc złagodzić bóle głowy.

Jak dużo?

Filiżanki lub dwa dni kawa lub herbata jest na tyle, aby osiągnąć pozytywne skutki kofeiny. Dzisiaj kofeina jest również w napojach energetycznych i tabletek kofeiny. Kofeina nie powinna być nadużywana jako nadmierne spożycie może mieć negatywne skutki, takie jak znacznie przyspieszone bicie serca, uczucie nerwowości i niepokoju, odwodnienia i utraty snu. Regularnie nadużywanie kofeiny może powodować duże ryzyko dla zdrowia, w tym utratę masy kostnej, która może prowadzić do osteoporozy.