adcov.com

Pozostawiając miękkie Kontakt w czasie snu

Pozostawiając miękkie Kontakt w czasie snu


Wiele osób wciąż zasypiam podczas noszenia soczewek kontaktowych i najbardziej nie cierpią żadnych niepokojących objawów. Jednak regularnie noszących soczewki kontaktowe w czasie snu może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku.

Zagrożenia

Miękkie soczewki kontaktowe ograniczyć przepływ tlenu do oka, ponieważ oko próbuje kompensować ograniczonej ilości tlenu przez hodowanie nowych żyły w rogówce, w wyniku czego stan zwany neowaskularyzacja rogówki. Ponadto, ludzie, którzy noszą swoje kontakty do łóżka regularnie mają zwiększone ryzyko zachorowania na bolesne zapalenie rogówki oka nazwie.

Efekty

Rogówki, neowaskularyzacji może utrudnić lub uniemożliwić użytkownik kontynuować używając soczewek kontaktowych. Ludzie z tego warunku należy przejść do sztywnych soczewek przepuszczalnych dla gazu, nosić okulary w pełnym wymiarze czasu lub poddania chirurgii laserowej oka. Rogówki wywołane przez bakterie, które rozwija się na podstawie soczewki kontaktowej. Ciężkie zakażenia prowadzić do utraty wzroku.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Skontaktować się z lekarzem opieki oko i poprosić ją, aby przepisać soczewki, która jest bezpieczna do stosowania na noc. Według Science Daily, silikonowe soczewki hydrożelowe są pięć razy bezpieczniejsze za jeden zużycia niż w zwykłych soczewek hydrożelowych. Wiele innych rodzajów soczewek kontaktowych są także zatwierdzone do przedłużonego noszenia przez siedem dni.